داده های قیمتی بیت کوین در این ماه نشان می دهد که این رمزارز پیرو همان روند قیمتی است که در دهه گذشته نیز آن را دنبال کرده است. به طور معمول قیمت بیت کوین همیشه در ماه سپتامبر (شهریور) نزولی بوده و امسال هم تفاوتی با سال های گذشته ندارد. ۳۳۰۳ روز پیش، قیمت بیت کوین از ۲۴۰ دلار در هر واحد به ۱۳۸ دلار در هر واحد بیت کوین در ۱ سپتامبر ۲۰۱۳ (۱۰ شهریور ۱۳۹۲) کاهش یافته بود. قیمت بیت کوین در سپتامبر ۲۰۱۴ (شهریور ۱۳۹۳) نیز در وضعیت قرمزی قرار داشت، بطوریکه بیت کوین آن ماه را با قیمت ۴۸۲.۲۸ دلار در هر واحد آغاز کرد، ولی ارزش بیت کوین در آخر ماه با ۲۱.۷۹ درصد کاهش به ۳۷۷.۱۸ دلار در هر واحد رسیده بود.

Screenshot 2022 09 18 005210 300x217 - احتمال رشد قیمت بیت کوین در ماه اکتبر با توجه به چرخه تاریخی آن

به طور مشابه در سال ۲۰۱۵ (۱۳۹۴)، ارزش بیت کوین در اوایل سپتامبر نسبت به اواخر آن بالاتر بود. در سال ۲۰۱۶ نیز، ارزش بیت کوین در سپتامبر ۱.۴۱ درصد کاهش یافت و در سپتامبر ۲۰۱۷، قیمت بیت کوین در آن ماه در بازه زمانی ۳۰ روزه، ۱۹.۶۴ درصد کاهش یافته بود. از ابتدای سپتامبر ۲۰۱۸ تا پایان ماه، ارزش دلاری بیت کوین ۸.۸۹ درصد کاهش یافت. در سپتامبر ۲۰۱۹، بیت کوین در طول ماه تقریباً ۱۶.۹۴ درصد از ارزش خود را از دست داد. اما سپتامبر ۲۰۲۰ بر خلاف چندین سپتامبر قبلی، ماه مناسبی برای بیت کوین بود، زیرا در حالت صعودی باقی ماند و ۴.۸۱ درصد در برابر دلار آمریکا در آن زمان افزایش یافته بود.

همچنین بخوانید:   افزودن ظرفیت 708 مگاواتی توسط شرکت ماینینگ جنسیس دیجیتال

با تمامی این اوصاف، در سال گذشته بعد از اینکه بیت کوین یک روند نزولی در ماه سپتامبر داشت، ولی بعد از آن و در ماه اکتبر (مهر) دوباره روند صعودی برای بیت کوین شروع شد و توانست سقف قیمتی جدیدی را ثبت کند. از این رو با توجه به چرخه های قبلی قیمت، میتوان انتظار رشد قیمت بیت کوین را در ماه اکتبر پیش رو داشت.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: news.bitcoin

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.