قیمت بیت کوین ، بزرگترین رمزارز جهان در پی انتشار گزارش تورم ایالات متحده ، به شدت کاهش یافت و عرض چند دقیقه با افت ۴.۷ درصدی روبه رو شد. این رمزارز پرچمدار در صرافی Bitstamp به کف قیمتی روزانه (۲۱۳۶۵ دلار) رسید.

screenshot u.today 2022.09.13 18 10 56 300x162 - افت 5 درصدی بیت کوین در عرض چند دقیقه ،در پی انتشار گزارش تورم ایالات متحده

شاخص هسته ای قیمت مصرف کننده (CPI) در بازه ماهانه ، به میزان ۰.۶ درصد افزایش یافت که تقریباً دو برابر عدد مورد انتظار است. این درحالیست که قیمت بنزین با افت ۱۰ روبه رو شد ، اما تاثیرات افت فعلی قیمت بنزین به دلیل افزایش قیمت های مسکن، مراقبت های پزشکی و مواد غذایی خنثی شده است.

جدیدترین داده‌های تورمی ، انتظارات مبنی بر آغاز روند بازیابی بیت‌کوین در ماه سپتامبر(شهریور-مهر) را با بن بست روبه رو کرد.

عملکرد قیمت این رمزارز همچنان تحت تأثیر عوامل کلان اقتصادی است، به همین دلیل است که این رمزارز بلافاصله پس از انتشار داده های تورمی، همراه با معاملات آتی سهام ایالات متحده کاهش پیدا کرد.

داده‌های جدید شاخص قیمت مصرف کننده(CPI) به احتمال زیاد منجر خواهند شد که سیاست‌گذاران فدرال رزرو ایالات متحده به دنبال اعمال سیاست های سختگیرانه تری باشند.
بازار در حال حاضر با احتمال ۱۹ درصدی افزایش ۱۰۰ واحدی نرخ بهره در نشست ماه سپتامبر فدرال رزرو روبه رو است،اما به نظر می‌رسد اتفاق نظر این است که فدرال رزرو ،نرخ بهره را یک بار دیگر به میزان ۷۵ واحد افزایش خواهد داد.

همچنین بخوانید:   اکنون در رمزارزها سرمایه گذاری کنید، نه بعد از سقوط بزرگ در اقتصاد دنیا

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:UTODAY

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.