بزرگترین رمزارز جهان مدتی است که زیر سطح ۲۰,۰۰۰ دلاری معامله می شود. بیت کوین در لحظه انتشار این خبر ، با قیمت ۱۹۸۶۰ دلار معامله می شود و ارزش بازاری آن ، ۳۸۰ میلیارد دلار است. بر اساس جدیدترین تحولات ، یک آدرس برای نخستین بار در ۹ سال گذشته ، فعال شده است. این نهنگ به میزان ۵,۰۰۰ بیت کوین را که ارزش آن ، معادل ۱۰۰ میلیون دلار است ، به صرافی رمزارزی کراکن انتقال داده است. کالین وو (Colin Wu) گزارشگر سرشناس دنیای رمزارزها ، با استناد به داده های پلتفرم بلاک چین Oklink ، عنوان کرد:

“این نهنگ بیت کوین با آدرس (۱۸XGHNRU26W6HSCEL8DD5O1WHFIDAYGP6I) در ساعت ۰۴:۵۰:۳۸ (UTC+8) 5000.01 عدد BTC را در تاریخ ۵ سپتامبر(۱۴ شهریور) به صرافی کراکن انتقال داد که درحال حاضر ارزش آن ، معادل ۱۰۰ میلیون دلار ارزش است. این کف پول در سال ۲۰۱۳ با انتقال بیت کوین ها به آن ، ساخته شد.”

بیت کوین پس از گزارش بیکاری ایالات متحده که در هفته گذشته منتشر شد ، همچنان تحت فشار است و برای نهمین روز متوالی زیر سطح ۲۰,۰۰۰ دلاری معامله شد اما فعلا در بالای سطح ۱۹.۵۱۱ دلاری قرار دارد ، این سطح سقف قیمتی ماه دسامبر سال ۲۰۱۷(آذر-دی ۱۳۹۶) است. سقف قیمتی ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ هم اکنون می تواند به عنوان حمایت اصلی بیت کوین عمل کند. شرکت مالی Gavekal Research در روز یکشنبه طی گزارشی نوشت:

همچنین بخوانید:   افت بیت کوین در دومین هفته متوالی

“فدرال رزرو همچنان درگیر سیاست های پولی انقباضی است که ارزش دلار را بالا نگه دارد. این ، یک عامل قابل توجه و بازدارنده برای تمامی رمزارزها است.”

رکوردزنی ظرفیت شبکه لایتنینگ بیت کوین
ظرفیت شبکه لایتنینگ (Lightning Network) بیت کوین طی هفته گذشته به بالای ۵،۰۰۰ بیت کوین افزایش یافت. این شبکه لایتنینگ ، یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ برای بیت کوین است که معاملات آن را سریعتر و ارزان تر انجام می دهد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: coingape

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.