اینترلی(Interlay)، یک شرکت بلاک چین مستقر در لندن، یک پل زنجیره ای متقابل(cross-chain bridge) مبتنی بر بیت کوین (BTC) را در پولکادات راه اندازی کرد. این پل که اینتربی‌تی‌سی (iBTC) نام دارد، امکان استفاده از بیت کوین را بر روی بلاک چین های غیربومی برای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، نقل و انتقالات زنجیره ای و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) می دهد.
اینتربی‌تی‌سی(interBTC) به‌عنوان یک استیبل‌کوین با پشتوانه بیت‌کوین عمل می‌کند که توسط شبکه‌ای غیرمتمرکز از خزانه‌های دارای وثیقه محافظت می‌شود، که طبق گفته Interlay، شبیه توکن دای MakerDAO، استیبل کوین در بلاک چین اتریوم، می باشد.

111111111 - اینترلی پل استیبل کوین بیت کوین را در پولکادات راه‌اندازی کرد

خزانه‌های iBTC از وثیقه ترکیبی برای بیمه کردن ذخایر بیت‌کوین استفاده می‌کنند که باعث می‌شود آی بی تی سی ۱:۱ با بیت کوین از طریق بلاک چین بیت‌کوین بازخرید شود. به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در هنگام شکست غیرقابل پیش‌بینی خزانه، وثیقه به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شود که کاهش یابد و به سپرده‌گذاران بیت کوین بازپرداخت شود.

اعلامیه Interlay همچنین دیدگاه گووین وود(Gavin Wood)،هم بنیانگذار اتریوم و بنیانگذارپولکادات، برای ایجاد یک پل بیت کوین کاملا غیرمتمرکز در پولکادات را برجسته کرد که توسط interBTC ممکن شد. Acala و Moonbeam اولین هاب های دیفای خواهند بود که میزبان اولین iBTC هستند که توسط یک برنامه نقدینگی ۱ میلیون دلاری ارائه شده توسط خزانه داری شبکه Interlay و پروژه های شریک پشتیبانی می شود.
نقشه راه iBTC شامل در دسترس بودن در سایر شبکه های اصلی دیفای از جمله اتریوم، کازماس، سولانا و آوالانچ است.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 28 مرداد

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:cointelegraph

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.