شاخص ترس و طمع بیت کوین که توسط پورتال alternative.me ابداع شده نشان می‌دهد که امروز، در ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور)، احساسات در بازار ارزهای دیجیتال وارد منطقه «ترس شدید» شده است. این شاخص عدد ۲۱ را نشان می‌دهد.

2022 09 03 15 22 34 Bitcoin Enters Extreme Fear Zone as It Trades at 19800 - با سقوط قیمت بیت کوین به زیر 19،800 دلار، شاخص ترس و طمع وارد منطقه "ترس شدید" می‌شود

بیت کوین وارد منطقه «ترس شدید» می‌شود

در روز جمعه، ۲ سپتامبر (۱۱ شهریور)، قیمت بیت کوین از سطح ۲۰،۰۰۰ دلاری که برای مدتی آن را حفظ کرده بود کاهش یافت و به سطح ۱۹،۸۰۰ دلاری رسید. بیت کوین تلاش‌هایی را برای باز پس گیری ۲۰،۰۰۰ دلار انجام داد اما نتوانست جایگاه خود را تثبیت کند.

پیش از آن، گزارش مشاغل عادی با داده‌های بیکاری ایالات متحده منتشر شد. ارقام ارائه شده بالاتر از حد انتظار بودند که همین امر باعث ایجاد فشاری بر بازار سهام و ارزهای دیجیتال شد.

در ۲۶ آگوست (۴ شهریور)، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، در سخنرانی خود در جمع بانکداران، از تداوم سیاست جنگ‌طلبانه بانک مرکزی آمریکا خبر داد. از آن روز، سقوط بیت کوین آغاز شد و قیمت آن به زیر سطح ۲۱،۰۰۰ دلار رسید.

اگرچه مقادیر پایین شاخص ترس و طمع افت ارزش یک دارایی را نشان می‌دهند، اما alternative.me گفته که محدوده “ترس شدید” در بازار می‌تواند فرصت خرید خوبی را ایجاد کند.

همچنین بخوانید:   تا دقایقی دیگر ، ارتقای تاریخی بلاک چین اتریوم انجام خواهد شد

آیا بیت کوین به ۱۵،۰۰۰ دلار می‌رسد؟

همانطور که قبلا توسط U.Today پوشش داده شد، مکس گوخمن (Max Gokhman)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق AlphaTrAI معتقد است که گزارش بیکاری در مشاغل سخت ممکن است باعث کاهش قیمت بیت کوین تا ۱۵،۰۰۰ دلار شود.

او همچنین اشاره کرد که ارقام بالاتر از حد انتظار در گزارش مشاغل احتمالاً نشان‌دهنده ادامه‌دار بودن سیاست پولی سختگیرانه فدرال رزرو است و ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شود.

نظرسنجی پیتر شیف سقوط بیشتری را پیش‌بینی می‌کند

تقریباً یک هفته پیش، پیتر شیف (Peter Schiff)، منتقد بیت‌کوین، اقتصاددان و مدیر سرمایه‌گذاری سرشناس، در توییتر از دنبال‌کنندگان خود پرسید که آیا انتظار ریکاوری بیت‌کوین در بالاتر از ۲۰،۰۰۰ دلار را دارند یا خیر.

او سوال خود را به این صورت مطرح کرد: خریداران بیت‌کوین زودتر تمام می‌شوند یا فروشندگان آن؟ اکثریت معتقد بودند که خریداران زودتر تمام می‌شوند. بنابراین، شیف از این نتیجه برای حمایت از انتظارات نزولی خود مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین همچنان کاهش می‌یابد، استفاده کرد.

در اوایل سال جاری، او در توییتی اعلام کرد که بیت کوین احتمالاً حمایت ۱۰.۰۰۰ دلاری خود را آزمایش می‌کند.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (30 مرداد)

منبع: u.today

مقاله اصلی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.