بیت کوین به دنبال فروش شدید و ناگهانی بازار رمزارزها ، درحال حاضر با نوسان در کف های قیمتی سال جاری میلادی ، آنها را مورد امتحان قرار می دهد. در اثر فروش شدید بازار رمزارزها ، ارزش این بازار مجددا به زیر ۱ تریلیون دلار رسید.

بزرگترین رمزارز جهان تا به حال در هفته جاری ، بالغ بر ۶ درصد افت کرده است و در ساعت ۱۰:۲۸ صبح به وقت سنگاپور با قیمت تقریبی ۱۸۶۲۰ دلار معامله شد. بر اساس وب سایت کوین گکو(CoinGecko)، کل ارزش بازار رمزارزها طی ۲۴ ساعت گذشته به نسبت مشابهی کاهش یافته است.

افزایش نرخ های بهره منجر به تحت فشار قرار گرفتن طیفی از دارایی های ریسکی می شود. رمزارزها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. عقب نشینی فعلی بیت کوین ، آن را به سطح قیمتی ۱۷۶۰۰ دلار نزدیک می کند ، سطحی که این رمزارز پرچمدار در ماه ژوئن(خرداد-تیر) به موجب ورشستگی وام دهندگان کریپتو و صندوق های پوششی به آن رسید.

کوین لو(Kevin Loo)، از شرکت مدیریت سرمایه گذاری IDEG در تلویزیون بلومبرگ گفت:
“شرایط کلان آنقدر سر سخت هستند که نمی توان آنها را رها کرد ، از این رو ، آنها ، دارایی های ریسکی را پیش خواهند برد. بیت کوین زیر سطح ۲۰۰۰۰ دلاری قرار دارد. ما پیش از این با چنین سطوحی مواجه بوده ایم و قیمت ها به احتمال زیاد می توانند اندکی نیز کاهش یابند. “

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (8 شهریور)

در عین حال، تحلیلگران تا حدودی نسبت رویداد ارتقای شبکه اتریوم امیدوارند و بر این باورند که این رویداد منجر به جریان‌های ورود سرمایه‌گذاری به اتریوم و سایر دارایی‌های دیجیتال خواهد شد.”

آقای لو همچنین افزود:
“بیت‌کوین در نخستین زمستان کریپتو در سطح ۳۰۰۰ دلاری قرار داشت. اگر کف های پیشین این رمزارز را در نظر داشته باشیم ، روند این رمزارز در بلند مدت ، صعودی است.”

شاخص مقایسه ۱۰۰ دارایی دیجیتال بزرگ (MVIS) در سال جاری میلادی حدود ۶۰ درصد کاهش یافته است.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.
منبع: bnnbloomberg

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.