سقوط بیت کوین به زیر ۲۰،۰۰۰ دلار در ۹ سپتامبر (۱۸ شهریور) برای دارایی‌های دیجیتال غافلگیرکننده بود، زیرا اکثر فعالان بازار معتقد بودند که بیت کوین در ماه ژوئن (خرداد) به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. اما طبق داده‌های زنجیره‌ای ارائه شده توسط ویلی وو (Willy Woo)، سرمایه‌گذاران رمزارزی باید خود را برای کف دیگری آماده کنند.

به منظور تعیین اینکه آیا بازار بیش‌فروش شده یا به پایین‌ترین سطح خود رسیده، این تحلیلگر از اصطلاح “زیر آب” یا همان زیان‌ده برای بیان وضعیت استفاده می‌کند.

2022 09 14 18 49 57  - به گفته ویلی وو بازار هنوز به کف خود نرسیده است

طبق داده‌های زنجیره‌ای، در حال حاضر تنها ۵۲ درصد از رمزارزها زیان‌ده هستند که در مقایسه با کف چرخه قبلی، حداقل ۵ درصد کمتر است و سطح قیمت فعلی را نمی‌توان به عنوان نقطه معکوس در نظر گرفت.

متأسفانه، تعیین قیمت کف برای اکثریت بازار دشوار است زیرا پوزیشن‌های معامله‌گران و سرمایه‌گذاران به طور نابرابر در سطوح مختلف حمایت و مقاومت توزیع شده است. به عنوان مثال، سقوط به زیر ۲۰،۰۰۰ دلار ممکن است باعث افزایش درصد رمزارزهای زیان‌ده نشود، در حالی که حرکت به زیر ۱۹،۰۰۰ دلار بخش زیادی از پوزیشن‌های باز را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در حالی که به نظر می‌رسد معکوس شدن حرکت بیت کوین به تعویق افتاده، اما قیمت پایه تمام شده همچنان در محدوده پایین‌تری حرکت می‌کند. یعنی ممکن است اصلاح قیمت در آخرین مراحل خود باشد، به خصوص پس از اینکه با انتشار داده‌های CPI بیت کوین دوباره ضربه خورده است.

همچنین بخوانید:   رالی رمزارزها به دنبال کمرنگ شدن خوش بینی ناشی از بروزرسانی اتریوم، متوقف شد

ریکاوری بازار ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد پس از تعدیل سیاست پولی ایالات متحده اتفاق خواهد افتاد. پس از پایان چرخه افزایش نرخ بهره، بازار باید شاهد بازگشت تقاضای ریسک باشد و ارز‌ها دیجیتال یکی از ابزارهای اصلی برای پوشش آن خواهند بود. در زمان انتشار این مقاله، بیت کوین با قیمت ۲۰،۳۰۰ دلار معامله می‌شود.

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع: u.today

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.