خبرگزاری CNBC به تازگی اعلام کرده که بانک مرکزی اروپا بزرگترین افزایش نرخ بهره را در تاریخ خود تجربه کرده و آن را ۷۵ واحد پایه افزایش داده است.

2022 09 08 20 10 29 Bitcoin May Face Another Crash Due to This ECB Move  Details - بیت کوین ممکن است با سقوط دیگری روبرو شود

در اوایل سال جاری، فدرال رزرو ایالات متحده اقدامات مشابهی را انجام داد و نرخ بهره را ابتدا ۵۰ واحد و بعد از آن نیز ۷۵ واحد افزایش داد. این افزایش نرخ بهره در بیش از ۲۰ و نزدیک به ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

قیمت بیت کوین در هر دو بار افزایش نرخ بهره ثابت ماند و حتی برای مدت کوتاهی تا ۱ درصد هم رشد کرد.

اکنون بانک مرکزی اروپا نیز به سیاست افزایش نرخ بهره که توسط فدرال رزرو ایالات متحده آغاز شد، پیوسته است. تاکنون، قیمت بیت کوین نزدیک به ۱٪ افزایش یافته است.

در ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد)، زمانی که خبر دومین افزایش نرخ بهره منتشر شد، بیت کوین از بالای منطقه ۲۲،۵۰۰ دلاری خود به زیر ۱۷،۷۴۴ دلار سقوط کرد.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال و همانطور که U.Today پیش‌تر گزارش داد، فدرال رزرو در حال بحث در مورد افزایش ۷۵ واحد دیگر در نرخ بهره است که به زودی انجام خواهد شد. علاوه بر این، در ۲۶ آگوست (۴ شهریور)، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که بانک مرکزی ایالات متحده قصد دارد به سیاست جنگ طلبانه خود در تلاش برای شکست تورم ادامه دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنجشنبه 27 مرداد

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۱۹،۲۵۶ دلار معامله می‌شود.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع: u.today

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.