بیت کوین پس از بیانات جروم پاول ،رئیس فدرال رزرو مبنی بر افزایش شدیدتر نرخ بهره ، نوسانات شدیدی را تجربه کرد ، اما دچار ضرر و زیان قابل توجهی نشد. این الگوی قیمتی ، ساختاری است که پیش بینی کنندگان نترس از آن می گویند و می تواند حاکی از رسیدن بیت کوین به کف قیمتی خود باشد.

بزرگترین رمزارز جهان از زمان برگزاری سخنرانی آقای پاول در جکسون هول در ۲۶ آگوست(۴ شهریور) به میزان ۶ درصد کاهش پیدا کرد. بر اساس بیانات آقای پاول ، فدرال رزرو قصد دارد در راستای مهار فشارهای ناشی از افزایش قیمت ها، بازارهای مالی را تحت کنترل درآورد.

این میزان افت ، کمتر انتظارات تحلیلگران از یک دارای بی ثبات است. نوسانات بیت کوین تقریباً مطابق با افت شاخص نزدک ۱۰۰ دراین مدت زمان است.

ادوارد مویا(Edward Moya)، تحلیلگر ارشد بازار در کارگزاری Oanda در یادداشتی نوشت:
” بازگشت قیمت بیت کوین به بالای سطح ۲۰۰۰۰ دلاری تا حدودی نشان دهنده بهبود پذیری آن است. این رمزارز با وجود ضعف گسترده بازار سهام، به بالای سطح ۲۰۰۰۰ دلاری بازگشته است. معامله گران رمزارزها عادت ندارند که ببینند بیت کوین از سقوط وال استریت نجات پیدا می کند ، بنابراین این می تواند یک نشانه امیدوارکننده باشد.”

همچنین بخوانید:   بیت کوین برای چهارمین روز متوالی در پی موضع تند فدرال رزرو ایالات متحده کاهش یافت

بیت کوین امروز ، سه شنبه تا ۲ درصد افزایش یافت و در ساعت ۱۰:۰۳ به وقت لندن با قیمت ۲۰۴۰۰ دلار معامله شد. سایر رمزارزها از قبیل اتر و سولانا نیز با توجه به ثبات بازارهای جهانی ، اندکی افزایش یافتند.

جان تورو(John Toro)، رئیس معاملات در صرافی دارایی‌های دیجیتال Independent Reserve انتظار دارد که ارتقای بعدی شبکه اتریوم موسوم به مرج منجر به جذب سرمایه به این بازار شود.

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

منبع:bnnbloomberg

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.