قیمت رمزارزها امروز ، جمعه در پی سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده در رابطه با فشارهای تورمی با نوسان شدیدی روبه رو شد.

قیمت رمزارزها یک ساعت پیش از آغاز سخنرانی رئیس فدرال رزرو رشد کرد ، به طوری که بیت کوین در بالای سطح ۲۱۸۰۰ دلاری معامله شد و اتریوم نیز به بالای ۱۷۰۰ دلار افزایش یافت.

رئیس فدرال رزرو ، پیش‌بینی‌های کلی همکاران خود در رابطه با نرخ بهره را مطرح کرد که کمتر از ۴٪ تا پایان سال جاری میلادی است. از این رو ، رمزارزها در طول این سخنرانی کاهش یافتند.

آقای پاول طی این سخنرانی عنوان کرد که کاهش نرخ تورم در ماه جولای (تیر-مرداد) منجر به خرسندی شد ،اما کاهش یک ماهه تورم فعلا نمی تواند این کمیته را در مسیری قرار دهد که از تداوم کاهش نرخ تورم مطمئن شود. وی سپس افزود که تصمیمات فدرال رزرو در ماه سپتامبر(شهریور-مهر) به “مجموع داده های دریافتی و دورنگار متغیر آنها” بستگی دارد.

نرخ تورم سالانه در ایالات متحده از ۹.۱ درصد در ژوئن(خرداد-تیر) به ۸.۵ درصد در ماه جولای کاهش یافت که کمتر از انتظارات ۸.۷ درصدی بود. آمار و ارقام روز گذشته حاکی از آن بود که اقتصاد ایالات متحده در سه ماهه دوم ۰.۶ درصد عقب نشینی کرد.

همچنین بخوانید:   ۵ نکته که پیش از شروع بازار سهام باید بدانید؛ دوشنبه 7 شهریور

جک نویتر(Jack Neureuter)، تحلیلگر تحقیقاتی شرکت خدمات مالی دیجیتال فیدلیتی در این باره عنوان کرد که موضع تند فدرال رزرو در برابر تورم ، در بازه کوتاه مدت ، یک عامل منفی برای تمامی دارایی های ریسکی از جمله دارایی های دیجیتال ، محسوب می شود.

آقای پاول همچنین هشدار داد که تداوم اقدامات این بانک در راستای کنترل تورم منجر به تحت فشار قرار گرفتن خانوارها و کسب و کارها خواهد شد.

آقای نویتر همچنین افزود:”در صورتی که شواهد فزاینده حاکی از رسیدن نرخ تورم به اوج خود باشد، به احتمال زیاد نرخ‌ بهره به میزان قابل‌توجهی از سطوح فعلی خود کاهش می‌یابد. نرخ های بهره فعلی به عنوان یک عامل احتمالی برای ضعف عملکرد دارایی‌های ریسکی و شرایط مالی عمل می کند.”

استر جورج(Esther George)، رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی اظهارات شفاف تری را بیان کرد. وی به شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت که نرخ بهره ممکن است در مقطعی به بالای ۴ درصد برسد.

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع:theblock

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.