شتاب نزولی بیت کوین پایین تر از منطقه حمایت ۲۲۰۰۰ دلاری شدت گرفت و منجر شد قیمت این دارایی پیش از ظهور مجدد گاوها، به زیر سطوح حمایتی ۲۱۲۰۰ دلار و ۲۱۰۰۰ دلار برسد.

پس از ثبت کف قیمت روزانه نزدیک به تراز ۲۰۷۹۷ دلار، قیمت یک اصلاح صعودی کوتاه مدت را آغاز کرد و تا بالای منطقه ۲۱۰۰۰ دلار ادامه یافت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۱۲۷۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

چارت بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین، سه شنبه 1 شهریور

با این حال، بیت کوین در نزدیکی تراز ۲۱۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته با مقاومتی قوی مواجه شد و هنوز موفق به عبور از این مانع نشده است. در صورت ادامه روند صعودی، اولین مقاومت در حدود تراز ۲۱۴۵۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته سر راه خریداران ظاهر می شود. شکست این مقاومت، قیمت را به سمت مانع مهم بعدی در نزدیکی تراز ۲۱۶۵۰ دلار سوق می دهد که در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی ۲۴۴۱۵ دلار به ۲۰۷۹۷ دلار قرار دارد.

در حال حاضر، مقاومت اصلی در مسیر صعود بیت کوین، در نزدیکی منطقه ۲۲۰۰۰ دلاری در حال شکل گیری است. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سمت سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% روند نزولی مذکور هدایت کند. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت های ۲۲۵۰۰ دلاری و ۲۲۶۵۰ دلاری می تواند قیمت را به یک منطقه مثبت وارد کند.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (9 شهریور)

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱۵۰۰ دلاری و SMA-100 را پشت سر بگذارد، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۱۰۰۰ دلار و حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۰۸۰۰ دلار واقع است. شکست نزولی و بسته شدن قیمت پایین تر تراز ۲۰۸۰۰ دلار، احتمالاً شروع یک حرکت کاهشی دیگر و افت قیمت تا مرز ۲۰۰۰۰ دلار را در پی دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۱۰۰۰ و ۲۰۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۵۰۰ و ۲۲۰۰۰ و ۲۲۶۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.