تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین نتوانست منطقه مقاومت ۳۰۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. به این ترتیب، افزایش جدیدی را آغاز کرد. این حرکت قیمت را به زیر سطوح حمایتی ۲۹۵۰۰ و ۲۹۰۰۰ دلار کشاند.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD زیر یک خط روند صعودی متصل با حمایتی نزدیک به ۲۹۶۰۰ دلار شکست قیمت دیده می شود. بعد از تشکیل کف قیمت در حدود ۲۸۵۸۹ دلار، قمت به مرحله تحکیم وارد شد و اکنون با قیمتی زیر ۳۰۰۰۰ دلار (۲۹۱۱۳ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته معامله می شود.

چارت بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنج شنبه 29 اردیبهشت

اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز در نزدیکی سطح ۲۹۶۵۰ دلار واقع است. این مانع در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% روند نزولی اخیر ۳۰۷۴۲ دلار به ۲۸۵۸۹ دلار قراردارد. حرکت بالاتر از مقاومت ۲۹۵۰۰ و ۲۹۶۵۰ دلاری می تواند در کوتاه مدت شروع یک افزایش تازه را به همراه داشته باشد. در این حالت، مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به سطح ۳۰۵۰۰ دلار قرار داشته و بالاتر از آن قیمت ممکن است تا مرز ۳۱۲۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ناحیه مقاومت ۲۹۶۵۰ دلاری به قدرت کافی برسد، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۸۸۰۰ دلار می باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 5 خرداد

حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۸۵۰۰ دلار قرار دارد. شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر حمایت ۲۸۵۰۰ دلاری آغازکننده یک روند کاهشی شدید خواهد بود. در این حالت، قیمت می تواند تا مرز ۲۷۵۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۸۸۰۰ و ۲۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۹۶۵۰ و ۳۰۰۰۰ و ۳۰۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.