تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین پس از آغاز یک اصلاح نزولی، در نزدیک منطقه ۴۲۰۰۰ دلاری با حمایت خوبی برخورد کرد. به دنبال تشکیل یک مبنای حمایتی قوی در این ناحیه، قیمت روند افزایش جدیدی را بالاتر از منطقه مقاومت ۴۲۵۰۰ دلاری آغاز نمود.

این ارز بالای تراز ۴۲۸۰۰ دلار به حرکت خود ادامه داد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. قیمت حتی از سطح ۴۳۰۰۰ دلار گذشت و سقف روزانه خود را نزدیک به ۴۳۲۸۸ دلار ثبت نمود. اکنون BTC با حدود ۲ درصد رشد در تایم فریم روزانه، با قیمت ۴۲۷۵۶ دلار معامله می شود.

چارت بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین، پنج شنبه 4 فروردین

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۲۳۰۰ دلار در حال شکل گیری است. در صورت ادامه این روند صعودی، قیمت در نزدیکی تراز ۴۳۰۰۰ و ۴۳۳۰۰ دلار با نخستین مقاومت ها مواجه می شود. مقاومت بعدی می تواند نزدیک منطقه ۴۳۵۰۰ دلاری مانع فعالیت گاوها شود. شکست موفقیت آمیز و بسته شدن قیمت بالاتر از تراز ۴۳۵۰۰ دلار می تواند شروع یک افزایش ثابت دیگر باشد.

در چنین شرایطی، قیمت ممکن است تا سطح ۴۴۲۰۰ دلار افزایش یابد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت قیمت بیت کوین را به سطح ۴۵۰۰۰ دلار برساند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۳۵۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، احتمالاً به حرکت نزولی قبلی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۲۵۰۰ دلار واقع است.

حمایت اصلی بعدی در نزدیکی خط روند و تراز ۴۲۳۰۰ دلار دیده می شود. این حمایت نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% موج صعودی اخیر ۴۱۸۱۱ دلار به سقف نوسانی ۴۳۲۸۸ دلار قرار دارد. در حال حاضر، حمایت اصلی نزدیک منطقه ۴۲۰۰۰ دلاری در حال تشکیل است. شکست نزولی قیمت زیر منطقه حمایتی ۴۲۰۰۰ دلاری می تواند شروع ریزش به سمت تراز ۴۰۵۰۰ دلار را نشان دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالای سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۲۵۰۰ و ۴۲۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۳۰۰۰ و ۴۳۳۰۰ و ۴۴۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.