تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین کاهش دیگری را به زیر منطقه حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری آغاز کرد. قیمت حتی منطقه حمایتی ۱۹۲۰۰ دلار را شکست و به زیر سطح ۱۸۸۰۰ دلار رسید. بعد از لمس تراز ۱۸۶۰۰ دلاری، کف قیمت در حدود ۱۸۶۱۷ دلار تشکیل شد. پس از آن، یک حرکت اصلاحی نسبتاً قوی قیمت را به بالای مقاومت ۱۹۵۰۰ دلاری بازگرداند.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۴۰۰ دلار در حال شکل گیری است. این خط روند در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% روند نزولی اصلی ۲۱۶۹۷ دلار به کف نوسانی ۱۸۶۱۷ دلار قرار دارد.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۱۹۷۴۷ دلار در حال معامله شدن است و در نزدیکی منطقه ۲۰۰۰۰ تا ۲۰۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته با یک مقاومت خیلی قوی مواجه است.

بییت - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 10 تیر

مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۰۹۵۰ دلاری دیده می شود. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت خط روند و تراز ۲۰۹۵۰ دلار می تواند با افزایش بیشتر قیمت، آنرا تا سطح ۲۱۶۵۰ دلار افزایش دهد. در این حالت، تراز ۲۲۵۰۰ دلار به عنوان مانع بعدی وارد عمل می شود.

ولی در حال حاضر بیت کوین نتوانسته است منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، و به همین دلیل حرکت کاهشی دیگری را آغاز نموده است. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۱۹۸۰۰ دلار قرار داشت که اکنون شکسته شده است. پایین تر از این سطح حمایتی، قیمت می تواند به شدت کاهش یابد. در چنین شرایطی ممکن است قیمت تا مرز ۱۸۵۰۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۵ مرداد)

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۱۹۸۰۰ و ۱۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۰۰۰، ۲۰۵۰۰ و ۲۰۹۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.