تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از این که فروشندگان نزدیک به سطح ۲۳۵۷۰ دلار دوباره فعالیت خود را آغاز کردند، قیمت بیت کوین به تدریج کاهش یافت و با شکست منطقه حمایتی ۲۳۰۰۰ دلاری، مومنتوم نزولی بیشتری پیدا کرد. در نتیجه، قیمت به زیر تراز ۲۲۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته رسید. در نهایت، کف قیمت روزانه بیت کوین در حدود ۲۲۴۰۰ دلار ثبت و پس از آن، موج بهبودی جدیدی بالاتر از منطقه مقاومت ۲۲۸۰۰ دلاری آغاز شد.

نمودار روزانه - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 14 مرداد

در نتیجه این اصلاح صعودی، قیمت از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۲۳۵۷۰ دلار به کف ۲۲۴۰۰ دلاری گذشت و همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم، بالاتر از یک خط روند نزولی کوتاه مدت با مقاومتی نزدیک به ۲۲۸۵۰ دلار شکسته شد.

در حال حاضر، BTC اندکی بالاتر از مقاومت مهم ۲۳۰۰۰ دلاری و با قیمت ۲۳۱۶۶ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته در حال ترید شدن است. در ادامه این روند صعودی، قیمت نزدیک به منطقه ۲۳۳۰۰ دلاری با مقاومت مهمی روبرو می شود. بسته شدن قیمت بالاتر از این منطقه مقاومتی می تواند شروع یک حرکت افزایشی ثابت باشد که قیمت را به سمت تراز ۲۳۵۰۰ دلار هدایت خواهد کرد.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (۵ مرداد)

ولی اگر بیت کوین نتواند موقعیت خود بالاتر از منطقه مقاومت ۲۳۰۰۰ دلاری و SMA-100 را حفظ کند، به حرکت نزولی خود ادامه داده و در صورت شکست حمایت ۲۳۰۰۰ دلاری، به سمت ۲۲۸۰۰ دلار کاهش می یابد. حمایت مهم بعدی اکنون نزدیک به سطح ۲۲۴۰۰ دلار مشاهده می شود که تثبیت قیمت پایین تر از این ناحیه، حرکت به سمت ۲۲۰۰۰ دلار را در پی دارد. هرگونه ضرر بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۱۲۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۲۸۰۰ و ۲۲۴۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۰۰۰ ، ۲۳۳۰۰ و ۲۴۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.