تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین تلاش کرد منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد ولی در نزدیکی ۴۰۰۲۹ دلار به بالاترین سطح روزانه خود رسید و از آنجا روند کاهشی تازه ای را آغاز کرد. این حرکت ریزش قابل توجهی به زیر سطوح ۳۸۵۰۰ و ۳۸۰۰۰ دلار را در پی داشت.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، زیر یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۳۹۲۵۰ دلار شکست قیمت به خوبی دیده می شود. این جفت ارز حتی به زیر سطح حمایتی ۳۷۵۰۰ دلار سقوط کرد و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 16 اردیبهشت

در نهایت، منطقه ۳۵۵۰۰ دلاری را لمس کرد و تا ۳۵۴۰۷ دلار هم معامله شد ولی اکنون نزدیک به سطح ۳۶۳۹۶ دلار در حال تحکیم است. در صورت افزایش قیمت، در نزدیکی تراز ۳۶۵۰۰ دلار اولین مقاومت روبروی گاوها قرار می گیرد که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۰۰۲۹ دلار به ۳۵۴۰۷ دلار واقع است.

مقاومت مهم بعدی می تواند نزدیک به منطقه شکست اخیر در حدود ۳۷۵۰۰ دلار باشد؛ انتظار می رود خرس ها در این ناحیه موضع جدیدی اتخاذ کنند. برای شروع یک روند افزایشی جدید، قیمت باید بالاتر از سطح ۳۷۵۰۰ دلار تثبیت شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ شنبه 17 ادریبهشت

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۶۵۰۰ دلاری را پشت سربگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۶۰۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۵۵۰۰ دلار یا آخرین کف تشکیل شده اخیر دیده می شود. شکست نزولی زیر حمایت ۳۵۵۰۰ دلاری ممکن است جرقه ای برای آغاز یک حرکت نزولی شدید دیگر باشد. در این حالت، حمایت اصلی بعدی در حدود ۳۴۲۰۰ دلار مانع سقوط بیشتر قیمت می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع فروش است.

حمایت های اصلی: ۳۶۰۰۰ و ۳۵۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۶۵۰۰ ، ۳۷۲۰۰ و ۳۷۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.