تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین بالاتر از مارک ۲۰۰۰۰ دلاری مبنای حمایتی خوبی تشکیل داد و با عبور از سطوح مقاومت ۲۰۵۰۰ و ۲۰۸۰۰ دلاری، شاهد افزایش مومنتوم صعودی قیمت بود. این ارز حتی به بالای سطح ۲۱۵۰۰ دلار رسید و مانع ۲۲۰۰۰ دلاری را شکست و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. سقف قیمت روزانه بیت کوین در نزدیکی ۲۲۴۹۸ دلار تشکیل شد و اکنون در حال تحکیم است.

در حال حاضر، BTC با قیمت ۲۲۰۸۹ دلار، بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% روند صعودی اخیر ۱۹۷۵۰ دلار به ۲۲۴۹۸ دلار معامله می شود. در روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطوح ۲۲۴۵۰ و ۲۲۵۰۰ دلار با مقاومت قدرتمندی مواجه است.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 17 تیر

در صورت عبور از موانع فوق، مقاومت بعدی نزدیک به منطقه ۲۲۸۰۰ دلاری سر راه خریداران قرار می گیرد. نزدیک شدن به منطقه مقاومتی ۲۲۸۰۰ دلاری می تواند زمینه لمس تراز ۲۳۲۰۰ دلار را نیز فراهم کند. هر گونه افزایش بیشتر احتمالاً راه را برای افزایش به سمت تراز ۲۴۰۰۰ دلار باز می کند.

در صورت ریجکت شدن قیمت در منطقه مقاومت ۲۲۵۰۰ دلاری، احتمال آغاز یک اصلاح نزولی تازه بیشتر می شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۱۸۵۰ دلار خواهد بود.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

حمایت بعدی نزدیک به تراز ۲۱۲۵۰ دلار یا منطقه خط روند کانال صعودی در نمودار یک ساعته مانع افت بیشتر قیمت می شود. این حمایت در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی حرکت افزایشی اخیر ۱۹۷۵۰ دلار به ۲۲۴۹۸ دلار واقع است. بسته شدن قیمت پایین تر از منطقه حمایتی ۲۱۲۵۰ دلار می تواند قیمت را به ۲۰۵۰۰ دلار برساند. در این حالت، خطر سقوط مجدد به سمت تراز ۲۰۰۰۰ دلار وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع خرید قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۱۸۵۰ و ۲۱۲۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۲۵۰۰، ۲۲۸۰۰ و ۲۳۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.