تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین موفق شد به خوبی سطوح بالاتر از منطقه مقاومت ۴۱۵۰۰ دلاری را حفظ کند و با افزایش مومنتوم، منطقه مقاومت ۴۲۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. قیمت حتی از تراز ۴۲۵۰۰ دلار گذشت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار گرفت.

با این حال، گاوها نتوانستند قیمت را به بالای تراز ۴۳۰۰۰ دلار برسانند. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه نزدیک به ۴۲۹۵۰ دلار تشکیل شد و قیمت اصلاحی نزولی را آغاز کرد. در پی این حرکت، بیت کوین به زیر ۴۲۰۰۰ دلار رسید. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۱۲۵۰ دلار، شکست قیمت دیده شد.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 2 اردیبهشت

بیت کوین اکنون زیر منطقه ۴۱۰۰۰ دلاری (۴۰۶۰۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) ایستاده و بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۳۸۷۵۰ دلار به ۴۲۹۵۰ دلار در حال تحکیم است. در مسیر صعودی، نزدیک ترین مقاومت پیش روی گاوها، در حدود تراز ۴۰۷۵۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی نیز در تراز ۴۰۹۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) دیده می شود.

برای شروع یک حرکت صعودی قوی، قیمت باید بالاتر از منطقه ۴۱۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ تثبیت گردد. اگر گاوها موفق به این کار شوند، قیمت می تواند به سمت منطقه مقاومت ۴۱۸۰۰ دلاری حرکت تازه ای را شروع کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 29 تیر

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۱۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، به حرکت اصلاحی خود ادامه می دهد و در حدود ۴۰۲۵۰ دلار با اولین حمایت برخورد می کند.

حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۴۰۰۰۰ دلار به کمک خریداران می آید. شکست زیر منطقه ۴۰۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت منطقه حمایتی ۳۹۲۵۰ دلاری سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۰۲۵۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۰۷۵۰ و ۴۱۰۰۰ و ۴۱۸۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.