روند افزایش قیمت بیت کوین بعد از شکست منطقه مقاومت ۲۴۰۰۰ دلار افزایش یافت و از منطقه مقاومت ۲۴۲۰۰ دلاری گذشت و بیش از قبل در منطقه مثبت فرو رفت. در ادامه قیمت از تراز ۲۴۵۰۰ دلار گذشته و به حدود ۲۵۰۰۰ دلار رسید.

قبل از شروع روند اصلاح نزولی، سقف قیمت روزانه نزدیک به ۲۴۹۰۰ دلار تشکیل شد. این حرکت اصلاحی، قیمت را به زیر سطح حمایتی ۲۴۵۰۰ دلار کشاند. به علاوه، همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD به خوبی دیده می شود، قیمت پایین تر از یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۴۰۰۰ دلار شکسته شده و به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی کف نوسانی ۲۲۶۸۶ دلار به ۲۴۹۰۱ دلار رسید.

بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 21 مرداد

اکنون بیت کوین با قیمتی بالاتر از تراز ۲۳۶۰۰ دلار (۲۳۹۷۵ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. در مسیر صعودی، نزدیک ترین مقاومت پیش روی گاوها، در نزدیکی سطح ۲۴۲۰۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی در حدود ۲۴۵۰۰ دلار مشاهده می شود. برای شروع یک حرکت صعودی قوی، قیمت باید از منطقه مقاومت ۲۴۵۰۰ دلار با قاطعیت عبور کند. در این صورت، قیمت می تواند به سمت منطقه مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری حرکت کند.

همچنین بخوانید:   نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (14 شهریور)

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۴۲۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً به اصلاح نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی بلافاصله نزدیک به سطح ۲۳۸۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ سر راه فروشندگان قرار می گیرد.

حمایت اصلی بعدی در نزدیکی سطح ۲۳۵۰۰ دلار قرار دارد. شکست نزولی زیر حمایت مذکور، قیمت را به ۲۳۰۰۰ دلار رسانده و ادامه این حرکت، با حرکت به سمت تراز ۲۲۵۰۰ دلار همراه می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۳۸۰۰ و ۲۳۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۴۲۰۰ و ۲۴۵۰۰ و ۲۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.