قیمت بیت کوین تا زیر سطح ۲۴۰۰۰ دلار کاهش یافت و به منطقه نزولی وارد شد. افزایش مومنتوم نزولی در منطقه ای زیر سطوح حمایت ۲۳۵۰۰ دلار و ۲۳۲۰۰ دلار، زمینه افت بیشتر قیمت و حرکت به سمت ۲۳۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته را فراهم کرد. در نهایت، قیمت در نزدیکی منطقه ۲۲۷۰۰ دلاری حمایت شد و بعد از تشکیل کف قیمت روزانه نزدیک به ۲۲۷۱۵ دلار، مرحله تحکیم آغاز گردید.

به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۳۵۵۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است.

چارت ساعتی بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 28 مرداد

قیمت بیت کوین اکنون زیر سطح ۲۳۲۰۰ دلار (۲۲۸۰۲ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ایستاده است. اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز نزدیک به سطح ۲۳۵۵۰ دلار واقع است که در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۴۴۴۰ دلار به ۲۲۷۱۵ دلار قرار دارد. مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۳۷۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ در حال شکل گیری است. بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح مقاومت ۲۳۵۵۰ و ۲۳۸۰۰ دلاری می تواند شروع یک روند افزایشی ثابت را به دنبال داشته باشد. در این حالت، ممکن است قیمت منطقه مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. ادامه این حرکت نیز قیمت را به سمت ۲۴۵۰۰ دلار سوق می دهد.

همچنین بخوانید:   چرا اتر احتمالاً تا ماه سپتامبر به مرز 2500 دلار می رسد؟ تحلیلگران پاسخ می دهند

اما اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۲۳۲۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً به روند نزولی خود ادامه می دهد. نزدیک ترین حمایت در این مسیر نزولی نزدیک به سطح ۲۲۷۱۵ دلار مانع از افت قیمت خواهد شد.

اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی تراز ۲۲۵۰۰ دلار دیده می شود. شکست نزولی به زیر حمایت ۲۲۵۰۰ دلاری ممکن است باعث کاهش بیشتر قیمت به سمت منطقه منفی و حمایت ۲۱۰۰۰ دلاری شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۲۷۱۵ و ۲۲۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۲۰۰ و ۲۳۵۵۰ و ۲۳۸۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.