تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که بار دیگر اصلاحی نزولی را پایین تر از تراز ۲۰۵۰۰ دلار آغاز کرده و به زیر ۲۰۰۰۰ دلار رسیده بود، در نزدیکی منطقه ۱۹۷۵۰ دلاری به خوبی حمایت شد و به این ترتیب، بعد از تشکیل کف قیمت روزانه در حدود ۱۹۷۵۰ دلار، شروع به افزایش نمود.

در نتیجه این حرکت، بیت کوین توانست سطوح مقاومت ۲۰۰۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. به علاوه، همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USDمی بینید، شکستی را بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۴۵۰ دلار تجربه کرد.

چارت بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 3 تیر

این جفت ارز از سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۱۶۹۸ دلار به ۱۹۷۵۰ دلار گذشت و بالاتر از تراز ۲۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت.

در صورت ادامه روند صعودی، اولین مقاومت در نزدیکی تراز ۲۱۲۵۰ دلار در مقابل خریداران ظاهر می شود که در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۷۶.۴% حرکت نزولی ۲۱۶۹۸ دلار به ۱۹۷۵۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۱۶۵۰ دلار است. حرکتی قاطع بالاتر از تراز ۲۱۶۵۰ دلار می تواند آغازکننده یک روند صعودی پایدار باشد.

در این حالت، گاوها نزدیک به سطح ۲۲۲۰۰ دلار با یک مقاومت مهم دیگر روبرو می شوند ولی در صورت عبور از آن، برای حرکت به سمت منطقه مقاومت ۲۳۰۰۰ دلاری قدرت بیشتری پیدا خواهند کرد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

اما اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۲۱۲۵۰ دلاری با قاطعیت عبور کند، کاهش دیگری را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۶۰۰ دلار و SMA 100 یک ساعته خواهد بود.

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار به کمک خریداران می آید. ولی حمایت اصلی همچنان نزدیک به سطح ۱۹۷۵۰ دلار در حال تشکیل است. شکست نزولی به زیر حمایت مذکور می تواند در کوتاه مدت فشار زیادی بر گاوها وارد کند که منجر به حرکت به سمت ناحیه ۱۸۵۰۰ دلاری خواهد شد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۶۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۲۵۰، ۲۱۶۵۰ و ۲۳۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.