تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین در ادامه رالی اخیر خود موفق شد به بالای منطقه مقاومت ۲۴۰۰۰ دلاری برسد. هرچند، خرس ها نزدیک به تراز ۲۴۲۵۰ دلار به بازی وارد شدند و بعد از تشکیل سقف قیمت روزانه در حدود ۲۴۲۶۴ دلار، اصلاحی نزولی را آغاز کردند. این روند اصلاحی، قیمت را به زیر سطوح ۲۴۰۰۰ دلار و ۲۳۵۰۰ دلار و پایین تر از سطح فیبوی اصلاحی ۳۸.۲% حرکت صعودی ۲۰۷۶۹ دلار به ۲۴۲۶۴ دلار کشاند. ولی پس از شکست حمایت ۲۳۰۰۰ دلاری، بیت کوین در نزدیکی منطقه ۲۲۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته به خوبی حمایت شد و از همان نقطه حرکت افزایشی مناسبی را آغاز کرد و به بالای ۲۳۰۰۰ دلار رسید.

نمودار بیتکوین 10 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 31 تیر

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۲۷۵۰ دلار شکست قیمت دیده می شود. در ادامه این روند صعودی، قیمت بیت کوین می تواند نزدیک به سطح ۲۳۴۴۰ دلار با اولین مانع روبرو شود. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به منطقه ۲۳۸۸۰ دلار واقع است.

بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومتی ۲۳۸۸۰ دلاری می‌تواند با افزایش مومنتوم، قیمت را تا ۲۴۲۵۰ دلار افزایش دهد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۲۵۰۰۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 20 اردیبهشت

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۳۸۸۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، احتمالاً یک اصلاح نزولی تازه را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۲۷۵۰ دلار و SMA-100 یک ساعته می باشد. حمایت مهم بعدی اکنون نزدیک به سطح ۲۲۵۰۰ دلار قرار دارد و شکست نزولی قیمت پایین تر از این سطح حمایتی می تواند در کوتاه مدت قیمت را به ۲۱۴۵۰ دلار یا حتی به ۲۱۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۲۷۵۰ و ۲۲۲۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۰۰۰ ، ۲۳۴۴۰ و ۲۳۸۸۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.