تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین همچنان زیر منطقه مقاومت کلیدی ۳۰۰۰۰ دلار باقی مانده است. آخرین روند نزولی، قیمت ارز رمزپایه برتر بازار را به زیر منطقه حمایتی ۲۸۵۰۰ دلاری کشاند. حتی خرس ها موفق شدند قیمت را تا زیر ۲۸۰۰۰ دلار پایین بیاورند و بعد از لمس حمایت ۲۷۵۰۰ دلاری، پایین ترین سطح روزانه را در حدود ۲۷۵۰۵ دلار به ثبت برسانند.

با این حال، آغاز یک موج بهبودی قوی، بیت کوین را به بالای ۲۸۵۰۰ دلار هدایت کرد. حضور خریداران باعث شد قیمت به بالای ۲۹۰۰۰ دلار بازگردد، اما در نزدیکی مانع ۲۹۶۰۰ دلاری ادامه حرکت برای آنها ممکن نبود.

نمودار بیتکوین 13 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ جمعه 6 خرداد

همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینید، یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۹۶۰۰ دلار در حال شکل گیری است. در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۲۹۰۸۳ دلار و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز، نزدیک به سطح ۲۹۲۵۰ دلار قرار دارد. مقاومت مهم بعدی نیز در حدود تراز ۲۹۶۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ مانع فعالیت گاوها می شود.

مانع اصلی که خریداران باید بر آن غلبه کنند در نزدیکی تراز ۲۹۷۵۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۷۵۰۵ دلار به ۲۹۷۴۹ دلار واقع است. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت ۲۹۷۵۰ دلاری می تواند با آغاز یک روند افزایشی قوی دنبال گردد. در چنین شرایطی، احتمال افزایش قیمت به سمت منطقه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری بیشتر می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 دی

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۹۶۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، به حرکت خود ادامه داده و در حدود تراز ۲۸۶۵۰ دلار با اولین حمایت برخورد می کند.

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۸۵۰۰ دلار دیده می شود. شکست نزولی حمایت ۲۸۵۰۰ دلاری احتمالاً قیمت را دوباره به منطقه حمایتی ۲۷۵۰۰ دلاری باز می گرداند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۸۵۰۰ و ۲۷۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۹۶۰۰ و ۲۹۷۵۰ و ۳۰۶۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.