تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

روز گذشته، قیمت بیت کوین از منطقه مقاومت ۲۳۵۰۰ دلار گذشت و به وضوح بالاتر از تراز ۲۴۰۰۰ دلار به حرکت خود ادامه داد و در نهایت مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری را نیز شکست. ولی تلاش آن برای عبور از مانع ۲۵۰۰۰ دلاری بی نتیجه ماند. در نتیجه، سقف قیمت روزانه بیت کوین در نزدیکی ۲۴۶۷۰ دلار شکل گرفت و قیمت شروع به کاهش کرد. این حرکت اصلاحی قیمت را به زیر سطوح حمایتی ۲۴۲۰۰ و ۲۴۰۰۰ دلاری کشاند و این دارایی را به سمت یک منطقه نزولی کوتاه مدت هدایت کرد.

نمودار بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 10 مرداد

در ادامه، قیمت به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۲۰۶۹۶ دلار به ۲۴۶۷۰ دلار رسید و همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم، پایین تر از یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۳۷۵۰ دلار شکسته شد. در حال حاضر، رمزارز اول بازار با قیمتی زیر سطح ۲۴۰۰۰ دلار (۲۳۳۸۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود و گاوها تلاش می کنند از ضررهای بیشتر به زیر سطح ۲۳۲۵۰ دلار جلوگیری کنند.

در صورت افزایش دوباره قیمت، اولین مقاومت در نزدیکی سطح ۲۳۷۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ سر راه گاوها قرار می گیرد. مقاومت کلیدی بعدی نیز نزدیک به منطقه ۲۴۲۰۰ دلاری واقع است. نکته مهم دیگر این که، به نظر می رسد در نمودار مذکور یک الگوی سقف دوقلو با مقاومتی نزدیک به ۲۴۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 21 شهریور

بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۴۲۰۰ دلاری می تواند زمینه افزایش بیشتر قیمت را فراهم کند. در این حالت، قیمت ممکن است تا مرز ۲۴۷۵۰ دلار افزایش یابد و در نزدیکی ۲۵۰۰۰ دلار به مقاومت بعدی برسد.

اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۲۴۲۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً یک اصلاح نزولی جدید را به سمت حمایت ۲۳۲۴۰ دلاری آغاز خواهد کرد. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۲۷۵۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۰۶۹۶ دلار به ۲۴۶۷۰ دلار مانع افت بیشتر قیمت خواهد شد. هرگونه کاهش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۲۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۳۲۴۰ و ۲۲۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۳۷۵۰ ، ۲۴۰۰۰ و ۲۴۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.