تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین تا سطوحی بالاتر از منطقه مقاومت ۳۷۰۰۰ دلاری بهبود یافت و بالای منطقه مقاومت ۳۸۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی قرار گرفت. ولی در نهایت موفق نشد منطقه مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد. به این ترتیب، بالاترین سطح روزانه خود را در نزدیکی ۳۸۷۱۹ دلار ثبت و شروع به کاهش کرد.

این حرکت نزولی جدید زیر حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری ادامه یافت و خرس‌ها قیمت را به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت صعودی ۳۵۵۶۱ دلار به ۳۸۷۱۹ دلار کشاندند. به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز می بینیم که پایین تر از یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۳۷۶۵۰ دلار قیمت شکسته شده است. این جفت ارز اکنون با قیمتی زیر ۳۷۲۰۰ دلار (۳۶۹۰۱ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

چارت بیت کوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 11 بهمن

در مسیر صعود این ارز، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز ۳۷۴۰۰ دلار و SMA-100 مانع حرکت گاوها می شود. مقاومت های اصلی پیش رو، نزدیک به منطقه ۳۸۰۰۰ دلاری و ۳۸۸۰۰ دلاری قرار دارند. شکست صعودی قیمت بالاتر از مقاومت ۳۸۸۰۰ دلاری می تواند آغاز کننده یک حرکت صعودی پایدار باشد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۰۰۰۰ دلار خواهد بود. در صورت شکست این مقاومت، قدرت گرفتن گاوها برای فتح سطوح بالاتر بسیار محتمل است.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 12 خرداد

ولی اگر بیت کوین نتواند حرکت افزایشی جدیدی را بالاتر از تراز ۳۸۰۰۰ دلار آغاز کند، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک منطقه ۳۶۰۰۰ دلاری به کمک گاوها می آید. اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی منطقه ۳۵۵۰۰ دلاری واقع است. شکست نزولی زیر ناحیه حمایتی ۳۵۵۰۰ دلاری قیمت را به سمت حمایت ۳۴۰۰۰ دلاری سوق خواهد داد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۶۵۰۰ و ۳۵۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۷۴۰۰، ۳۸۰۰۰ و ۳۸۸۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.