تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

مومنتوم نزولی قیمت بیت کوین پس از شکست منطقه حمایتی ۳۹۰۰۰ دلاری افزایش یافت و آنرا به زیر سطح ۳۸۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) کشاند.

این حرکت تا زیر منطقه حمایتی ۳۷۵۰۰ دلاری ادامه یافت؛ پایین ترین سطح قیمت در نزدیکی ۳۷۳۹۹ دلار تشکیل شد و قیمت اکنون در حال اصلاح است. در نتیجه این حرکت اصلاحی قیمت به بالای سطوح مقاومت ۳۸۰۰۰ و ۳۸۲۰۰ دلاری بازگشت. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، نیز می بینیم که قیمت بالاتر از یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۸۰۰۰ دلار شکسته شده است.

نمودار بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 12 اردیبهشت

در حال حاضر، بیت کوین بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی سقف نوسانی ۴۰۳۴۹ دلار به کف قیمت در ۳۷۳۹۹ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ و با قیمت ۳۸۶۷۳ دلار معامله می شود. نزدیکترین مقاومت در مسیر صعود این ارز، در نزدیکی ۳۸۸۰۰ دلار قرار دارد.

سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصدی روند نزولی ۴۰۳۴۹ دلار به ۳۷۳۹۹ دلار نیز که در نزدیکی منطقه ۳۸۸۰۰ دلاری واقع است، به عنوان یک مقاومت قوی عمل می کند. پس از آن، مقاومت بعدی می تواند نزدیک به منطقه ۳۹۰۰۰ دلاری باشد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۳۹۰۰۰ دلار می تواند راه را برای افزایش بیشتر باز کند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

در این حالت، قیمت حتی می تواند از مقاومت ۳۹۲۵۰ دلاری نیز گذشته و به مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۴۰۰۰۰ دلاری برخورد کند.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۹۰۰۰ دلاری را پشت سربگذارد، ممکن است یک نزول جدید را آغاز کند. اولین حمایت دراین روند نزولی نزدیک به سطح ۳۸۴۰۰ دلار قرار گرفته است.

حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۳۸۰۰۰ دلار به کمک خریداران خواهد آمد. شکست منطقه حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را به زیر ۳۷۵۰۰ دلار بکشاند. هرگونه کاهش بیشتر لمس مجدد حمایت ۳۶۴۰۰ دلاری را همراه خواهد داشت.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۸۴۰۰ و ۳۸۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۸۰۰ ، ۳۹۰۰۰ و ۳۹۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.