تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین روند کاهش دیگری را زیر منطقه حمایتی ۱۹۵۰۰ دلار آغاز کرد. قیمت حمایت ۱۹۰۰۰ دلاری را از دست داد و به زیر سطح ۱۸۸۰۰ دلار رسید. این روند تا کف ۱۸۷۳۸ دلار ادامه یافت و اکنون قیمت در حال تحکیم است.

با آغاز یک حرکت اصلاح صعودی جزئی بالای منطقه مقاومت ۱۹۰۰۰ دلاری، قیمت به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی اخیر سقف نوسانی ۲۰۵۰۰ دلار به کف قیمت در ۱۸۷۳۸ دلار رسید. ولی اکنون در نزدیکی منطقه ۱۹۴۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته با مقاومتی بسیار قوی مواجه است. به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند نزولی مهم با مقاومتی نزدیک به ۱۹۵۰۰ دلار در حال تشکیل است.

این خط روند نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۰۵۰۰ دلار به ۱۸۷۳۸ دلار واقع است.

نمودار بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 13 تیر

مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۱۹۸۰۰ دلاری در مقابل خریداران قرار دارد. حرکتی قاطع بالاتر از مقاومت خط روند و تراز ۱۹۸۰۰ دلار می تواند قیمت را به سمت تراز ۲۰۵۰۰ دلار سوق دهد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۲۱۲۰۰ دلار دیده می شود.

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۱۹۵۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، احتمالاً حرکت نزولی دیگری را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۱۹۰۰۰ دلار قرار دارد. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۸۷۰۰ دلار می باشد و پایین تر از آن، قیمت می تواند به شدت کاهش یابد و حتی تراز ۱۷۵۰۰ دلار را لمس کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 20 اردیبهشت

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۱۹۰۰۰ و ۱۸۷۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۱۹۵۰۰، ۱۹۸۰۰ و ۲۰۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.