قیمت بیت کوین در محدوده ای پایین تر از سطوح مقاومت ۲۰۵۰۰ و ۲۰۵۵۰ دلار معامله شد و با وجود تلاش های مکرر نتوانست مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری را بشکند. در همین حال، حضور فعال خریداران بالاتر از منطقه حمایتی ۱۹۵۰۰ دلاری اجازه افت بیشتر قیمت را نداد. به این ترتیب، پایین ترین سطح قیمت روزانه در نزدیکی ۱۹۶۰۰ دلار شکل گرفت و روند اصلاح صعودی آغاز شد.

این روند اصلاحی، حرکت بالاتر از منطقه مقاومت ۱۹۷۵۰ دلاری و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی اخیر سقف نوسانی ۲۰۳۹۷ دلار به ۱۹۶۰۰ دلار را در پی داشت.

نمودار بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 14 شهریور

در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی زیر ۲۰۰۰۰ دلار (۱۹۸۸۸ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. یک کانال صعودی کوتاه مدت با حمایتی نزدیک به ۱۹۷۵۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است.

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۱۹۹۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعتی بلافاصله سر راه گاوها قرار می گیرد. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۰۳۹۷ دلار به ۱۹۶۰۰ دلار قرار دارد.

ادامه حرکت بالاتر از مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری ممکن است بیت کوین را به ۲۰۵۰۰ دلار برساند. هرگونه افزایش بیشتر ممکن است حرکتی ثابت به سمت منطقه مقاومت ۲۱۲۰۰ دلاری را در پی داشته باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 9 شهریور

اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً با روند کاهشی دیگری مواجه می شود. اولین حمایت در این نزولی نزدیک به منطقه ۱۹۷۵۰ دلاری واقع است. شکست این سطح حمایتی، قیمت را به سمت سطوح ۱۹۶۰۰ دلار و ۱۹۵۰۰ دلار هدایت می کند. شکست نزولی زیر حمایت ۱۹۵۰۰ دلاری باعث سقوط شدید به سمت ۱۸۸۰۰ دلار و حتی تراز ۱۸۵۰۰ دلار می شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۱۹۷۵۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۰۰۰ و ۲۰۳۵۰ و ۲۰۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.