تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین از منطقه حمایتی ۴۴۵۰۰ دلار شروع به افزایش کرد. این حرکت، بیت کوین را به بالای سطوح مقاومت ۴۵۰۰۰ و ۴۵۵۰۰ دلاری رساند و باعث شد از مقاومت ۴۶۵۰۰ دلاری عبور کند و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار بگیرد.

با این حال، خرس ها زیر محدوده مقاومتی ۴۷۵۰۰ دلار فعالیت خود را شروع کردند. به این ترتیب، بالاترین سطح قیمت روزانه در نزدیکی ۴۷۴۴۴ دلار تشکیل شد و قیمت بار دیگر شروع به کاهش کرد.

در پی این اصلاح نزولی، قیمت زیر حمایت ۴۶۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) به حرکت خود ادامه داد و زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% موج صعودی ۴۴۲۵۷ دلار به ۴۷۴۴۴ دلار قرار گفت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، پایین تر از الگوی مثلثی که با حمایتی نزدیک به ۴۶۴۰۰ دلار در حال تشکیل است، یک شکست واضح قیمت دیده می شود.

چارت بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 15 فروردین

بیت کوین اکنون با قیمت ۴۵۹۶۵ دلار معامله می شود و در حال آزمایش سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% موج صعودی ۴۴۲۵۷ دلار به ۴۷۴۴۴ دلار است. اولین حمایت در این روند نزولی، نزدیک به سطح ۴۵۸۵۰ دلار قرار دارد.

حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۵۵۰۰ دلار و ۴۵۰۰۰ دلار می باشد. شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۴۵۰۰۰ دلاری می تواند فشار فروش را در کوتاه مدت افزایش دهد. در چنین حالتی، قیمت حتی می تواند تا زیر تراز ۴۴۲۵۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 18 بهمن

ولی اگر بیت کوین موفق شود بالاتر از حمایت ۴۵۰۰۰ دلاری وضعیت خود را تثبیت کند، احتمال آغاز یک حرکت افزایشی جدید وجود دارد. اولین مقاومت در این روند صعودی نزدیک به سطح ۴۶۲۵۰ دلار و SMA -100 واقع است.

مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۴۶۷۵۰ دلار می باشد. در حال حاضر، مانع کلیدی پیش روی گاوها، در نزدیکی سطح ۴۷۵۰۰ دلار در حال تشکیل است و بالاتر از آن، قیمت ممکن است به طور پیوسته مسیری صعودی را در پیش بگیرد. در این حالت، احتمالاً قیمت منطقه مقاومت ۴۸۵۰۰ دلاری را لمس می کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD به آهستگی در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۵۲۵۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۶۲۵۰ و ۴۶۸۵۰ و ۴۷۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.