تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از اینکه بیت کوین نتوانست حمایت ۴۲۰۰۰ دلاری را حفظ کند، روند نزولی دیگری را آغاز کرد. در این حرکت، بیت کوین چندین حمایت مهم را در نزدیکی تراز ۴۰۰۰۰ دلار شکست و به یک منطقه منفی وارد شد.

مومنتوم نزولی قیمت زیر سطح ۳۹۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ افزایش یافت و منجر به ریزش تا زیر حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری شد. پرایس اکشن کنونی بیت کوین، احتمال افت بیشتر تا زیر تراز ۳۷۸۰۰ دلار را نشان می دهد. در حال حاضر این ارز با قیمت ۳۸۰۸۲ دلار معامله می شود.

چارت بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 16 اسفند

در صورت آغاز یک اصلاح صعودی جدید، ممکن است قیمت بیت کوین در نزدیکی سطح ۳۸۵۰۰ دلار با اولین مقاومت روبرو شود که در مجاورت سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۴۱۹۲۰ دلار به ۳۷۸۰۱ دلار واقع است.

به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۸۵۰۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری می باشد. اولین مقاومت کلیدی در این مسیر، نزدیک به سطح ۳۹۸۰۰ دلار قرار دارد. حرکتی قاطع بالای مقاومت خط روند و مقاومت ۳۹۸۰۰ دلاری می تواند شروع یک روند افزایشی ثابت را به دنبال داشته باشد. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) در مقابل گاوها قرار می گیرد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یک شنبه 24 بهمن

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۸۵۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سربگذارد، احتمالاً به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۳۷۸۰۰ دلار به کمک گاوها خواهد آمد.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۳۷۴۰۰ دلار می باشد. شکست زیر سطح حمایت ۳۷۴۰۰ دلاری می تواند آغازگر یک سقوط سنگین در قیمت باشد. در این حالت، احتمال حرکت به سمت تراز ۳۵۰۰۰ دلار بسایر زیاد است.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در نزدیکی سطح ۳۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۷۸۰۰ و ۳۷۴۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۸۵۰۰ و ۳۹۸۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.