تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین در نزدیکی منطقه حمایتی مهم ۲۹۳۵۰ دلار باقی ماند و بعد از تشکیل یک مبنای حمایتی خوب نزدیک تراز ۲۹۳۵۰ دلار، روند افزایشی تازه ای را آغاز کرد و حرکت خود را بالاتر از سطوح مقاومت ۲۹۸۰۰ و ۳۰۰۰۰ دلاری ادامه داد.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۹۷۰۰ دلار، شکست قیمت دیده می شود. این جفت ارز از مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) گذشت و بالاتر از سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی سقف نوسانی ۳۲۴۰۰ دلار به ۲۹۲۵۵ دلار قرار گرفت.

چارت روزانه بیتکوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 16 خرداد

قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از سطح ۳۰۸۰۰ دلار در حال تحکیم است. اولین مقاومت در مسیر صعود این ارز نزدیک به تراز ۳۱۱۸۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت نزولی مذکور قرار داشت و تا این لحظه یت کوین موفق شده است این مانع را پشت سر بگذارد.

در صورت ادامه این حرکت صعودی، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۱۶۵۰ دلار سر راه گاوها قرار می گیرد. عبور از مقاومت ۳۱۶۵۰ دلاری می‌تواند آغازگر یک روند افزایشی دیگر باشد. در این حالت، قیمت می تواند به سمت مقاومت های ۳۲۴۰۰ و ۳۳۰۰۰ دلاری افزایش یابد.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۱۱۸۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، ممکن است شاهد آغاز یک اصلاح نزولی تازه باشد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۰۴۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۲۹۹۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) قرار دارد. شکست نزولی پایین تر از حمایت ۲۹۹۵۰ دلاری ممکن است جرقه ی آغاز یک روند نزولی دیگر باشد. در این حالت، قیمت می تواند در کوتاه مدت به منطقه حمایتی ۲۹۳۵۰ دلاری بازگردد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۰۴۰۰ و ۲۹۹۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۱۱۸۰، ۳۱۶۵۰ و ۳۲۴۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.