تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

پس از این که قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۳۸۵۰۰ دلار بسته شد، افزایش چشمگیری را آغاز کرد و با بیشتر شدن مومنتوم صعودی این حرکت، توانست از منطقه ۴۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ عبور کند.

این حرکت صعودی باعث شد قیمت حتی تا بالای مقاومت ۴۱۲۰۰ دلاری صعود کند. در نهایت، سقف قیمت روزانه در تراز ۴۲۶۹۴ دلار ثبت شد و اکنون این ارز در حال تحکیم است. به نظر می رسد که قیمت کم کم برای حرکت بعدی خود آماده می شود.

به علاوه، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۴۱۶۰۰ دلار در حال شکل گیری می باشد. در حال حاضر، این جفت ارز بسیار بالاتر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۳۷۳۲۴ دلار به ۴۲۶۹۴ دلار و با قیمت ۴۲۷۹۴ دلار معامله می شود.

چارت بیت کوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 18 بهمن

نزدیک ترین مقاومت پیش روی گاوها در حدود تراز ۴۲۶۵۰ دلار قرار داشت که تا این لحظه بیت کوین موفق شده است آن را پشت سر بگذارد. در صورت ادامه این روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به منطقه ۴۳۲۰۰ دلاری جلوی حرکت گاوها را خواهد گرفت. یک شکست صعودی قاطع بالاتر از مقاومت ۴۳۲۰۰ دلاری می تواند جرقه ای برای آغاز یک حرکت افزایشی قدرتمند دیگر باشد. در این شرایط، قیمت حتی می تواند منطقه مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری را نیز فتح کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 14 اردیبهشت

ولی اگر بیت کوین نتواند با حفظ موقعیت فعلی، حرکت تازه ای را بالاتر از مقاومت ۴۲۶۵۰ دلاری شروع کند، احتمالاً با یک اصلاح نزولی دیگر مواجه می شود. نزدیک ترین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۱۶۰۰ دلاری به کمک گاوها خواهد آمد. اولین حمایت اصلی نیز در نزدیکی منطقه ۴۰۰۰۰ دلاری دیده می شود.

هرگونه کاهش بیشتر با حرکت به سمت منطقه حمایتی ۳۹۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ همراه می شود. اگر گاوها نتوانند از حمایت ۳۹۵۰۰ دلاری محافظت کنند، ممکن است در کوتاه مدت شاهد یک افت شدید قیمتی باشند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۱۶۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۳۲۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.