تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین نتوانست سطوح بالای منطقه حمایتی ۳۶۰۰۰ دلاری را برای مدت زیادی حفظ کند و به این ترتیب، حرکت نزولی خود را همچنان ادامه داد. تاجاییکه قیمت آن به زیر سطوح حمایتی مهم ۳۵۵۰۰ دلار و ۳۵۰۰۰ دلار رسید و بیش از قبل در منطقه نزولی فرو رفت.

با ادامه یافتن این حرکت، قیمت ابتدا زیر ۳۵۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) بسته شد و پس از آن، حتی با از دست دادن حمایت ۳۴۰۰۰ دلاری، به پایین ترین سطح چند هفته اخیر در حدود ۳۳۷۰۰ دلار رسید. در این لحظه بیت کوین ۲.۳۹% دیگر از ارزش خود را در تایم فریم روزانه از دست داده و با قیمت ۳۳۶۷۳ دلار معامله می شود.

نمودار بیتکوین 3 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 19 اردیبهشت

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۴۲۰۰ دلار در حال شکل گیری است. این خط روند نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۳۶۰۵۸ دلار به ۳۳۷۰۰ دلار می باشد.

در صورت تغییر روند، قیمت در نزدیکی سطح ۳۴۰۰۰ دلار با اولین مانع مواجه می شود. مقاومت مهم بعدی نیز می تواند نزدیک به سطح ۳۴۲۰۰ دلار سر راه خریداران قرار بگیرد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 12 اسفند

مقاومت اصلی اکنون نزدیک به سطح ۳۵۰۰۰ دلار در حال شکل گیری است که در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۳۶۰۵۸ دلار به ۳۳۷۰۰ دلار قرار دارد. برای شروع یک روند افزایشی جدید و قدرتمند، قیمت باید بالاتر از سطح ۳۵۰۰۰ دلار بسته شود.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۵۰۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سربگذارد، احتمالاً به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. در این مسیر نزولی، تراز ۳۳۵۰۰ دلار به عنوان اولین حمایت اصلی به کمک خریداران خواهد آمد. شکست نزولی حمایت ۳۳۵۰۰ دلاری ممکن است جرقه ای برای ادامه این روند با شدت بیشتر باشد. در این حالت، حمایت بعدی می تواند در حدود ۳۲۵۰۰ دلار شکل بگیرد. هرگونه کاهش بیشتر می تواند قیمت بیت کوین را به سمت منطقه حمایتی ۳۲۰۰۰ دلاری سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۳۵۰۰ و ۳۲۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۴۰۰۰ ، ۳۴۲۰۰ و ۳۵۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.