تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین نتوانست بالاتر از حمایت ۴۲۰۰۰ دلاری باقی بماند. در نتیجه، تا زیر حمایت ۴۱۲۰۰ دلاری سقوط کرد و به یک منطقه نزولی وارد شد.

این روند کاهشی پایین تر از سطح ۴۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) شتاب بیشتری پیدا کرد و با شکست حمایت ۳۹۵۰۰ دلاری با کف قیمت روزانه ۳۸۰۰۰ دلار معامله شد. اکنون بیت کوین در حال اصلاح بوده و با قیمتی بالاتر از ۳۸۸۰۰ دلار (۳۹۳۷۰ دلار در این لحظه) معامله می شود.

چارت بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 2 اسفند

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به تراز ۳۹۵۰۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود. یک خط روند نزولی اصلی نیز با مقاومتی نزدیک به ۳۹۵۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD شکل می گیرد. این خط روند در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت کاهشی اخیر سقف نوسانی ۴۰۴۵۰ دلار به ۳۸۰۰۰ دلار واقع است. مقاومت اصلی اکنون نزدیک به مارک ۴۰۰۰۰ دلاری در حال شکل گیری می باشد.

حرکت بالاتر از منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری ممکن است نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی قدرتمند باشد. در این حالت مقاومت بعدی نزدیک به ۴۰۴۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) مانع افزایش قیمت می شود. بالاتر از آن قیمت ممکن است به سطح ۴۱۲۰۰ دلار برسد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 31 فروردین

اگر بیت کوین نتواند یک موج بازیابی خوب را بالای منطقه مقاومت ۳۹۵۰۰ دلاری شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۳۸۵۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۳۸۰۰۰ دلار مشاهده می شود. شکست نزولی زیر منطقه حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین را برای حرکت به سمت ۳۶۸۰۰ دلار آماده می کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD هنوز بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۸۵۰۰ و ۳۸۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۹۵۰۰، ۴۰۰۰۰ و ۴۰۴۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.