تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین درست بالاتر از منطقه حمایتی ۲۸۵۰۰ دلار باقی ماند. به نظر می رسد قبل از شروع روند افزایش قیمت، یک الگوی کف دوقلو بالاتر از تراز ۲۸۵۰۰ دلار شکل گرفته است.

در ادامه، قیمت بالاتر از ناحیه مقاومت ۲۹۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (در نمودار یک ساعته) به حرکت خود ادامه داد و حتی تا بالای منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری صعود کرد. هرچند، خرس ها همچنان در نزدیکی منطقه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری حضوری فعال داشتند.

نمودار بیتکوین 10 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 2 خرداد

به این ترتیب، بیت کوین با سقف قیمت روزانه ۳۰۵۰۰ دلار معامله شد و در حال حاضر در حال کاهش است. این حرکت اصلاحی قیمت را به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۲۹۲۲۵ دلار به ۳۰۵۰۰ دلار کشاند.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD ، یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۹۸۰۰ دلار شکل می گیرد. اکنون BTC با قیمتی بالاتر از سطح ۳۰۰۰۰ (۳۰۲۰۸ دلار در این لحظه) دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود. نزدیک ترین مقاومت در مسیر صعود این ارز، در حدود تراز ۳۰۴۵۰ دلار واقع است. مقاومت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۳۰۶۰۰ دلار مانع حرکت گاوها خواهد شد.

همچنین بخوانید:   بدترین سناریو برای بیت کوین از نظر نیکلاس مرتن

حرکتی قاطع بالاتر از سطوح مقاومت ۳۰۴۵۰ و ۳۰۶۰۰ دلار ممکن است در کوتاه مدت یک رالی قدرتمند را آغاز کند. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۳۱۵۰۰ دلار دیده می شود و بالاتر از آن قیمت ممکن است تا مرز ۳۲۵۰۰ دلار افزایش یابد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۳۰۶۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، ممکن است یک اصلاح نزولی تازه را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۰۰۰۰ دلار می باشد. اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۹۸۵۰ دلار و خط روند مانع افت بیشتر قیمت می شود.

خط روند مذکور، نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۹۲۲۵ دلار به ۳۰۵۰۰ دلار قرار دارد. حرکتی واضح زیر این خط روند ممکن است قیمت را به سمت حمایت ۲۸۵۰۰ دلاری سوق دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۹۸۵۰ و ۲۹۶۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۰۶۰۰ و ۳۱۲۰۰ و ۳۱۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 9 اسفند

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.