تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین تلاش کرد بالاتر از سطح ۲۲۰۰۰ دلار تثبیت شود، اما خرس ها تسلیم نشدند و با فعالیت بیشتر، قیمت را به تدریج تا زیر تراز ۲۱۵۰۰ دلار کاهش دادند. در ادامه قیمت BTC به زیر سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۱۹۳۰۰ دلار به ۲۲۴۹۸ دلار رسید. در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی پایین تر از ۲۱۰۰۰ دلار (۲۰۵۵۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود.

چارت بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 20 تیر

اندکی پایین تر، در نزدیکی تراز ۲۰۵۰۰ دلار، حمایتی کلیدی وجود دارد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۲۰۵۲۰ دلار در حال شکل گیری است.

اگر قیمت بیت کوین بالاتر از این خط روند باقی بماند، می تواند تا بالای سطح ۲۰۸۰۰ دلار اصلاح شود. در این روند صعودی، قیمت در نزدیکی سطوح ۲۰۸۰۰ و ۲۰۸۵۰ دلار با مقاومت هایی مواجه است.

مقاومت مهم بعدی نزدیک به منطقه ۲۱۲۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار دارد. بسته شدن قیمت بالاتر از منطقه مقاومت ۲۱۲۵۰ دلاری می تواند زمینه لمس تراز ۲۲۰۰۰ دلار را فراهم کند. هر گونه افزایش بیشتر راه را برای افزایش به سمت تراز ۲۲۵۰۰ دلار باز می کند. در این حالت، مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۳۲۰۰ دلار مانع حرکت گاوها می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 9 خرداد

ولی اگر بیت کوین نتواند بالاتر از حمایت خط روند باقی بماند، روند ریزش خود را تا سطوحی پایین تر از تراز ۲۰۵۰۰ دلار ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۲۰۰۵۰ دلار به کمک خریداران می آید.

حمایت بعدی اکنون نزدیک به سطح ۱۹۶۰۰ دلار یا آخرین کف نوسانی قیمت دیده می شود. بسته شدن قیمت پایین تر از منطقه حمایت ۱۹۶۰۰ دلاری می تواند بیت کوین را به ۱۹۰۰۰ دلار برساند. در این شرایط، خطر سقوط به سمت تراز ۱۸۵۰۰ دلار وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۰۵۰۰ و ۲۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۸۰۰، ۲۱۲۵۰ و ۲۲۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.