تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین پس از آغاز یک روند کاهشی قابل توجه زیر سطوح حمایتی ۴۵۰۰۰ و ۴۳۵۰۰ دلار، به زیر منطقه حمایتی ۴۲۰۰۰ دلار سقوط کرد و عمیقاً در منطقه نزولی فرو رفت.

با ادامه این حرکت، خرس ها قیمت را تا کف ۴۰۵۵۵ دلار و زیر میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ پایین کشاندند ولی پس از آن یک موج بهبود قیمت را به سمت سطوح بالاتر هدایت کرد و به بالای تراز ۴۲۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ بازگرداندند.

با این حال، به دلیل حضور فعال خرس ها در نزدیکی منطقه ۴۲۸۰۰ دلاری، بالاترین سطح قیمت نزدیک به ۴۲۷۸۶ دلار تشکیل شده و قیمت اکنون در حال کاهش است. بیت کوین بار دیگر به زیر سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی کف نوسانی ۴۰۵۵۵ دلار به ۴۲۷۸۶ دلار ریزش کرد.

نمودار بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 20 دی

اکنون بیت کوین با قیمتی نزدیک به حمایت ۴۱۷۵۰ دلاری (۴۲۱۷۷ دلار در این لحظه) معامله می شود. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD یک کانال صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۱۶۵۰ دلار در حال شکل گیری می باشد. در روند صعودی، اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۲۲۵۰ دلار و SMA-100 ساعتی قرار دارد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۴۳۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ شنبه 17 ادریبهشت

حرکت قاطع بالاتر از منطقه مقاومت ۴۳۰۰۰ دلاری می تواند با آغاز یک موج بهبود مناسب همراه شود. در این حالت، مقاومت بعدی نزدیک به سطح ۴۴۵۰۰ دلار خواهد بود.

ولی اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ۴۳۰۰۰ دلار حرکت قاطعانه ای را آغاز کند، می تواند به حرکت نزولی خود ادامه دهد. در این حالت، نزدیک ترین حمایت نزدیک به منطقه ۴۱۸۰۰ دلاری به کمک آن خواهد آمد. پس از آن، حمایت اصلی نزدیک به ۴۱۶۵۰ دلار و خط روند کانال قرار خواهد داشت. شکست نزولی زیر حمایت خط روند می تواند جرقه ای برای آغاز حرکتی پایدار به زیر ۴۱۰۰۰ دلار باشد. در این سناریو، قیمت احتمالاً در کوتاه مدت به سطح ۴۰۰۰۰ دلار خواهد رسید.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر نزدیک سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۱۶۵۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۲۷۵۰، ۴۳۰۰۰ و ۴۴۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلی های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.