تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

با وجود اینکه بیت کوین تلاش کرد یک موج بازیابی مناسب را از منطقه ۳۸۵۰۰ دلاری آغاز کند، در منطقه نزولی پایین تر از حمایت ۴۰۰۰۰ دلاری و در حدود ۳۹۵۵۰ دلار باقی ماند.

اخیراً قیمت از ناحیه مقاومت ۳۹۵۵۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) کاهش یافته و به سمت سطوح حمایتی ۳۸۸۰۰ و ۳۸۵۰۰ دلاری حرکت کرده است. این کاهش تا زیر منطقه حمایت ۳۸۰۰۰ دلاری ادامه یافت. بعد از تشکیل کف قیمت روزانه نزدیک به ۳۷۶۲۵ دلار، قیمت به مرحله تحکیم وارد شد.

در حال حاضر، بیت کوین بالاتر از سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت کاهشی سقف نوسانی ۳۹۴۹۹ دلار به کف ۳۷۶۲۵ دلار و با قیمت ۳۸۶۸۸ دلار معامله می شود.

چارت بیت کوین - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 23 اسفند

با پشت سر گذاشتن اولین مقاومت اصلی نزدیک به منطقه ۳۸۵۵۰ دلار، احتمال افزایش قیمت بیشتر شده است. در صورت ادامه این حرکت، قیمت به سمت مقاومت ۳۹۵۵۰ دلاری حرکت می کند. بالاتر از این سطح مقاومتی، احتمالاً قیمت مارک روانی ۴۰ هزار دلار را هدف قرار خواهد داد.

اگر بیت کوین نتواند موضع خود بالاتر از منطقه مقاومت ۳۸۵۵۰ دلاری را با قدرت حفظ کند، به حرکت قبلی خود ادامه می دهد. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به منطقه ۳۷۸۰۰ دلاری حرکت خرس ها را به چالش خواهد کشید.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 تیر

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۳۷۶۵۰ دلار و حمایت اصلی نزدیک به سطح ۳۷۱۵۰ دلار قرار دارند. شکست نزولی زیر حمایت ۳۷۱۵۰ دلاری می تواند منجر به افزایش مومنتوم نزولی قیمت شود. در این شرایط ممکن است بیت کوین تا مرز ۳۶۵۰۰ دلار یا حتی ۳۶۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۷۶۵۰ و ۳۷۱۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۹۵۵۰ و ۴۰۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.