تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که موفق نشد از منطقه مقاومت ۳۰۰۰۰ دلاری عبور کند، کنترل اوضاع را به طور کلی به دست خرس ها داد و به سمت سطوح حمایتی کلیدی ۲۹۵۰۰ دلار و ۲۸۵۰۰ دلار حرکت کرد.

فعالیت شدید فروشندگان باعث کاهش قیمت تا زیر تراز ۲۸۰۰۰ دلار شد و با افتی در حدود ۱۰ درصد، حمایت ۲۶۵۰۰ دلاری را نیز شکست. به این ترتیب، پایین ترین سطح قیمت چند هفته اخیر نزدیک به ۲۵۵۷۱ دلار تشکیل شد ولی قیمت همچنان نشانه هایی از تداوم روند نزولی را نشان می دهد.

نمودار بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 23 خرداد

بیت کوین اکنون با قیمتی پایین تر از سطح ۲۸۰۰۰ دلار (۲۶۱۲۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود. یک خط روند نزولی کلیدی نیز با مقاومتی نزدیک به ۲۷۲۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری است. نزدیک ترین مانع در مسیر حرکت گاوها بلافاصله در حدود تراز ۲۶۲۰۰ دلار قرار دارد.

این مقاومت در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی اخیر ۲۸۳۰۷ دلار به ۲۵۵۷۱ دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۷۲۰۰ دلار و خط روند نزولی مذکور دیده می شود. عبور از این ناحیه مقاومتی، قیمت را به سمت مقاومت بعدی در نزدیکی تراز ۲۸۵۰۰ دلار سوق می دهد. ادامه حرکت بالاتر از مقاومت ۲۸۵۰۰ دلاری می تواند موجب افزایش بیشتر قیمت شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 19 خرداد

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۷۲۰۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد ، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد و در نزدیکی ۲۵۵۰۰ دلار به اولین حمایت برخورد می کند.

حمایت بعدی نزدیک به سطح ۲۵۰۰۰ دلار به یاری گاوها خواهد آمد. شکست حمایت ۲۵۰۰۰ دلاری می تواند قیمت را در کوتاه مدت به منطقه حمایتی ۲۳۵۰۰ دلاری برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در منطقه اشباع فروش قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۵۵۰۰ و ۲۵۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۶۲۰۰، ۲۷۲۰۰ و ۲۸۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.