بیت کوین تلاش کرد روند رو به رشد جدیدی را از بالای منطقه مقاومت ۲۴۵۰۰ دلاری آغاز کند. پس از بسته شدن قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ در نمودار یک ساعته، این ارز برای حرکت به بالای تراز ۲۴۸۰۰ دلار شتاب بیشتری پیدا کرد. در ادامه این حرکت، قیمت با عبور از تراز ۲۵۰۰۰ دلار، به بالاترین سطح روزانه خود در حدود ۲۵۰۴۵ دلار رسید.

پس از آن، آغاز روند اصلاح نزولی با حرکت به زیر حمایت ۲۴۵۰۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۲۳۶۰۰ دلار به ۲۵۰۴۵ دلار همراه شد. ولی، گاوها در نزدیکی حمایت مهم ۲۴۲۰۰ دلاری فعالیت خود را از سر گرفتند. به همین جهت، قیمت با برخورد به حمایت موجود در حدود سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸%حرکت صعودی ۲۳۶۰۰ دلار به ۲۵۰۴۵ دلار، بازگشت.

چارت بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 24 مرداد

اکنون در نمای یک ساعته بیت کوین می بینیم که یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۴۴۰۰ دلار در حال شکل گیری است. این جفت ارز در حال حاضر با قیمتی بالاتر از سطح ۲۴۰۰۰ دلار (۲۴۸۶۰ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود.

در مسیر صعودی، اولین مقاومت نزدیک به منطقه اصلی ۲۵۰۰۰ دلاری مانع ادامه حرکت خریداران می شود. در صورت بسته شدن قیمت بالاتر از این منطقه مقاومتی مهم، احتمالاً شاهد یک روند صعودی تازه به سمت مقاومت ۲۵۸۰۰ دلاری خواهیم بود. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سطح ۲۶۲۰۰ دلار برساند.

همچنین بخوانید:   5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

ولی اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری را با قاطعیت پشت سر بگذارد، آغاز یک اصلاح نزولی قیمت را تا مرز اولین حمایت موجود در نزدیکی تراز ۲۴۶۰۰ دلار پایین می آورد. حمایت بعدی در حال حاضر، نزدیک به سطح ۲۴۵۰۰ دلار، خط روند و SMA-100 یک ساعته مشاهده می شود. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر حمایت ۲۴۵۰۰ دلاری برسانند، ممکن است قیمت تا مرز ۲۴۲۰۰ دلار به افت خود ادامه دهد. هرگونه کاهش بیشتر احتمالاً قیمت را به سطح ۲۳۵۰۰ دلار خواهد کشاند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه صعودی شتاب بیشتری پیدا می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۴۵۰۰ و ۲۴۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۵۰۰۰ و ۲۵۸۰۰ و ۲۶۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.