تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین که نتوانست مقاومت ۴۵۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، حرکت نزولی تازه ای را شروع کرد و بعد از حرکت زیر سطوح حمایتی ۴۳۲۰۰ دلار و ۴۲۵۰۰ دلار، به یک منطقه نزولی کوتاه مدت وارد شد.

ولی بعد از ثبت پایین ترین سطح قیمت روزانه نزدیک به ۴۱۵۷۳ دلار، این ارز به فاز تحکیم وارد شد. در حال حاضر، BTC با قیمت ۴۱۹۴۶ دلار و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) معامله می شود.

چارت بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 25 بهمن

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۲۲۰۰ دلار در حال تشکیل است. در صورت ادامه افزایش قیمت، نزدیک ترین مقاومت در نزدیکی تراز ۴۲۰۰۰ دلار و ۴۲۲۰۰ دلار اولین موانع پیش روی گاوها خواهند بود. مقاومت بعدی می تواند در حدود تراز ۴۲۵۰۰ دلار یا سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۴۵۹۰۰ دلار به ۴۱۵۷۳ دلار قرار داشته باشد.

ظاهراً مهمترین مقاومت نزدیک به سطح ۴۲۸۵۰ دلار یا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) در حال شکل گیری است، چرا که حرکتی قاطع بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ممکن است قیمت را به سمت تراز ۴۳۷۵۰ دلار هدایت کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 9 تیر

اگر بیت کوین نتواند روند صعودی جدیدی را بالاتر از سطح ۴۲۸۵۰ دلار شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه خواهد داد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۱۶۰۰ دلار قرار خواهد داشت. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۱۲۰۰ دلار دیده می شود. در صورت شکست نزولی زیر حمایت ۴۱۲۰۰ دلاری، قیمت می تواند به سمت منطقه ۴۰۰۰۰ دلاری سقوط کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی حرکت می کند.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۱۶۰۰ و ۴۱۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۲۲۰۰، ۴۲۸۵۰ و ۴۳۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.