تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین بالاتر از مبنای حمایتی ۱۹۲۰۰ دلاری حرکت صعودی مناسبی را آغاز کرد و توانست از منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری عبور کند تا به منطقه مثبت وارد شود.

قیمت حتی تا بالای تراز ۲۱۰۰۰ دلار افزایش یافت و بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفت. در نهایت، قبل از آغاز روند اصلاح نزولی، سقف روزانه قیمت نزدیک به ۲۱۶۶۴ دلار تشکیل شد. با روی کار آمدن خرس ها، قیمت به زیر ۲۱۰۰۰ دلار رسید، اما گاوها در نزدیکی منطقه ۲۰۷۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته دوباره وارد عمل شدند.

با تشکیل کف قیمت روزانه در حدود ۲۰۷۴۸ دلار، قیمت بیت کوین بار دیگر رو به افزایش گذاشت و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۲۱۶۶۴ دلار به ۲۰۷۴۸ دلار را شکست.

نمودار بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 27 تیر

همانطور که در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم، قیمت بالاتر از یک خط روند نزولی کوتاه مدت با مقاومتی نزدیک به ۲۱۰۰۰ دلار شکسته شده است. اکنون بیت کوین اولین مقاومت مشاهده شده در نزدیکی ۲۱۲۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۱۶۶۴ دلار به ۲۰۷۴۸ دلار را پشت سر گذاشته و با قیمت ۲۱۲۸۲ دلار معامله می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ سه شنبه 18 مرداد

مقاومت کلیدی بعدی نزدیک به منطقه ۲۱۵۰۰ دلاری قرار دارد و عبور از این مانع می تواند زمینه ساز حرکت به سمت تراز ۲۲۰۰۰ دلار باشد. در این حالت تراز ۲۲۸۰۰ دلار به عنوان مقاومت بعدی وارد عمل می شود.

در صورتی که بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱۵۰۰ دلاری را با موفقیت بشکند، ممکن است با یک اصلاح نزولی تازه روبرو شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به تراز ۲۱۰۰۰ دلار سر راه فروشندگان قرار می گیرد.

حمایت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۰۷۵۰ دلار و SMA-100 یک ساعته شکل می گیرد. بسته شدن قیمت زیر این سطوح ممکن است قیمت را به ۲۰۵۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۱۰۰۰ و ۲۰۷۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۵۰۰ و ۲۲۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.