تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین پیش از روبرو شدن با فروشندگان، به بالای منطقه مقاومت ۴۴۰۰۰ دلاری قدم گذاشت و حتی از تراز ۴۴۲۰۰ دلار نیز گذشت. بالاترین سطح قیمت در حدود ۴۴۴۰۰ دلار تشکیل شد و پس از آن قیمت شروع به کاهش نمود. این کاهش، قیمت را به زیر سطح حمایت ۴۲۵۰۰ دلاری و پایین تر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ کشاند.

قبل از شروع روند اصلاح صعودی، کف قیمت در حدود ۴۱۸۰۰ دلار تشکیل شد و اکنون BTC در حال تحکیم بوده و در این لحظه با قیمت ۴۲۶۰۹ دلار در حال ترید شدن است.

چارت بیتکوین 2 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 27 دی

اولین حمایت در روند نزولی نزدیک به سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت افزایشی ۴۱۸۰۰ دلار به ۴۳۷۹۱ دلار واقع است. به علاوه، یک مثلث انقباضی با مقاومتی نزدیک به ۴۳۲۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD به چشم می خورد.

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به سطح ۴۳۲۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار دارد. مقاومت اصلی بعدی نیز نزدیک به سطح ۴۳۵۰۰ دلار است. حرکت قاطع بالاتر از تراز ۴۳۵۰۰ دلار می تواند قیمت را به سمت مقاومت ۴۴۰۰۰ دلاری سوق دهد. هرگونه افزایش بیشتر احتمالاً با لمس منطقه مقاومت ۴۴۲۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلاری همراه خواهد بود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 6 بهمن

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از تراز ۴۳۵۰۰ دلار موضع خود را حفظ کند، می تواند با افت تازه ای در قیمت مواجه شود. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۴۲۵۰۰ دلار خواهد بود که در نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۶۱.۸% حرکت صعودی ۴۱۸۰۰ دلار به ۴۳۷۹۱ دلار قرار دارد. شکست نزولی زیر منطقه حمایتی ۴۲۵۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سطح ۴۱۸۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر نزدیک به سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۴۲۵۰۰ و ۴۱۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۳۲۰۰، ۴۳۵۰۰ و ۴۴۲۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلی های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.