تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۸ شهریور

بیت کوین نتوانست از مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری عبور کند و به این ترتیب، روند کاهشی جدیدی را آغاز کرد که آن را به زیر سطوح حمایتی ۲۰۰۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار کشاند. همانطور که در نمای ساعتی جفت ارز BTC/USD مشاهده می شود، قیمت یک خط روند صعودی متصل با حمایتی نزدیک به ۱۹۸۵۰ دلار را به سمت پایین شکسته است.

این روند کاهشی تا زیر تراز ۱۹۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته ادامه یافت و به کف ۱۸۷۰۶ دلاری رسید. اکنون بیت کوین پایین تر از تراز ۱۹۰۰۰ دلار (۱۸۸۰۳ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در حال تحکیم است. در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به ۱۹۰۵۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی ۲۰۱۹۷ دلار به ۱۸۷۰۶ دلار قرار دارد.

نمودار بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 28 شهریور

مقاومت مهم بعدی نیز در نزدیکی تراز ۱۹۳۵۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی ۲۰۱۹۷ دلار به ۱۸۷۰۶ دلار در مقابل گاوها قرار می گیرد. در صورت عبور از این ناحیه، منطقه ۲۰۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ به عنوان مانع بعدی وارد عمل می شود. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری ممکن است شروع یک روند افزایشی تازه و حرکت به سمت ۲۱۲۰۰ دلار را به دنبال داشته باشد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 18 فروردین

اگر بیت کوین نتواند موج بازیابی قدرتمندی را بالاتر از منطقه مقاومت ۱۹۰۵۰ دلاری شروع کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به منطقه ۱۸۷۰۰ دلاری واقع است. حمایت بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۸۵۵۰ دلار به کمک خریداران خواهد آمد. از دست رفتن این سطح حمایتی مسیر حرکت به سمت مارک ۱۸۰۰۰ دلاری را هموار می سازد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD پایین تر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۱۸۷۰۰ و ۱۸۵۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۱۹۰۵۰، ۱۹۳۰۰ و ۱۹۵۰۰ دلار

توجه: این دسته از مطالب در سایت الیپا تحت عنوان پیشنهاد برای خرید نمی باشد! در نظر داشته باشید الیپا هیچگونه ضمانتی در قبال معاملات شما ارائه نمی دهد و مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. ما در الیپا سعی کرده ایم بتوانیم از معتبر ترین مراجع ایرانی و خارجی مطالب را جمع آوری کنیم تا بتوانی یک پایگاه جامع ارز دیجیتال راه اندازی کنیم، اما با این حال پیشنهاد می شود طبق استراتژی خود پیش بروید تا بتوانید در زمینه قدرتمند تر شوید. همچنین در صورت نداشتن مهارت کافی می توانید در دوره های آموزشی ما در آکادمی الیپا شرکت کنید تا بتوانید توانایی خود را در زمینه بازار های مالی افزایش دهید.

این تحلیل را در سایت الیپا در حال مطالعه هستید و همچنین برای آموزش بیشتر می توانید به صفحات زیر مراجعه کنید

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.