تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین همچنان پایین تر از منطقه مقاومت کلیدی ۴۱۵۰۰ دلار باقی مانده است. پس از آخرین حرکت نزولی، کف قیمت روزانه در نزدیکی ۳۹۶۰۰ دلار شکل گرفت و قیمت شروع به اصلاح کرد. این اصلاح صعودی باعث حرکت بالاتر از منطقه مقاومت ۴۰۰۰۰ دلاری شد. تاجاییکه قیمت به بالای سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۴۱۵۴۸ دلار به ۳۹۶۰۰ دلار رسید.

چارت بیتکوین 4 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 29 فروردین

با این حال، در نزدیکی سطح ۴۰۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ (یک ساعته) یک مقاومت قوی مانع حرکت بیشتر این ارز شد. به این ترتیب، قیمت تا نزدیکی سطح فیبوی اصلاحی ۵۰ درصدی حرکت نزولی ۴۱۵۴۸ دلار به ۳۹۶۰۰ دلار کاهش یافت.

به علاوه، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۴۰۱۸۰ دلار هم در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری می باشد. بیت کوین که نتوانست خود را به بالای منطقه مقاومت ۴۰۱۸۰ دلاری برساند، یک حرکت کاهشی دیگر را آغاز کرد.

حمایت اول در حدود تراز ۳۹۶۰۰ دلار را شکست و پایین تر از حمایت ۳۹۱۸۰ دلار قرار گرفت. شکست نزولی به زیر منطقه حمایتی ۳۹۱۸۰ دلاری می‌تواند این روند نزولی را تسریع کند. در این حالت، قیمت می تواند تا مرز ۳۸۸۰۰ دلار یا حتی ۳۸۵۰۰ دلار کاهش یابد.در حال حاضر، این ارز رمزپایه با قیمت ۳۸۹۸۰ دلار معامله می شود.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 18 فروردین

از سوی دیگر، اگر گاوها بار دیگر به میدان بیایند و بیت کوین را به سمت سطوح بالاتر هدایت کنند، قیمت در حدود تراز ۴۰۲۰۰ دلار با اولین مقاومت مهم خود برخورد می کند.

مقاومت مهم بعدی می تواند در حدود تراز ۴۰۳۸۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ پیش روی گاوها قرار بگیرد. برای شروع یک موج بازیابی، قیمت باید منطقه ۴۰۳۸۰ دلاری و SMA-100 را با موفقیت پشت سر بگذارد. در این شرایط، احتمالاً قیمت به سمت منطقه مقاومت ۴۰۸۵۰ دلاری افزایش می یابد. هر گونه رشد بیشتر می تواند مومنتوم حرکت به سمت مانع اصلی ۴۱۵۰۰ دلاری را در کوتاه مدت افزایش دهد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۸۸۰۰ و ۳۸۵۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۴۰۱۸۰ و ۴۰۴۰۰ و ۴۱۵۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.