تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین مسیر نزولی خود را با شتاب دنبال کرد و تا زیر منطقه حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری کاهش یافت. روز گذشته قیمت این ارز با بیش از ۱۰ درصد کاهش حتی به زیر سطح ۱۸۰۰۰ دلار رسید و قبل از اینکه روند اصلاح صعودی خود را آغاز کند، پایین ترین سطح آن نزدیک به ۱۷۶۰۰ دلار تشکیل شد.

پس از آن، موج بهبودی بالاتر از سطوح مقاومتی ۱۸۰۰۰ و ۱۸۵۰۰ دلاری ادامه یافت. علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالاتر از یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۱۹۲۰۰ دلار شکست قیمت دیده می شود.

نمودار بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 30 خرداد

در حال حاضر، بیت کوین به بالای سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۲۹۵۰ دلار به ۱۷۶۰۰ دلار صعود کرده، از سطح ۲۰۰۰۰ دلار گذشته و اندکی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته قرار گرفته است و با قیمت ۲۰۰۵۰ دلار معامله می شود.

در صورت ادامه این روند بازیابی، اولین مقاومت نزدیک به تراز ۲۰۲۰۰ دلار مانع از حرکت گاوها می شود. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۰۵۰۰ دلار قرار دارد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند در کوتاه مدت قیمت را به ۲۱۰۰۰ دلار برساند. بسته شدن قیمت بالاتر از مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری می تواند زمینه افزایش بیشتر آن را فراهم کند.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 19 اسفند

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰۵۰۰ دلاری را با قاطعیت سپری کند، احتمالاً دوباره شروع به کاهش کرده و در حدود تراز ۱۹۵۰۰ دلار با اولین حمایت برخورد می کند.

حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۸۸۰۰ دلار است. شکست نزولی به زیر حمایت ۱۸۸۰۰ دلاری می تواند جرقه آغاز یک روند نزولی قوی باشد. در این حالت، قیمت می تواند تراز ۱۷۶۰۰ دلار را لمس کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۱۹۵۰۰ و ۱۸۸۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۲۰۰، ۲۰۵۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.