قیمت بیت کوین پایین تر از منطقه حمایتی ۲۳۰۰۰ دلار، روند کاهش قابل توجهی را در پیش گرفت و با گذر از سطوح حمایتی ۲۲۵۰۰ دلار و ۲۲۲۰۰ دلار مومنتوم نزولی بیشتری پیدا کرد. در نتیجه، قیمت حمایت های ۲۲۰۰۰ دلار و ۲۱۰۰۰ دلار را یکی یکی از دست داد و در نهایت تا کف ۲۰۷۹۷ دلاری معامله شد. در حال حاضر، BTC بالاتر از سطح ۲۱۰۰۰ دلار (۲۱۴۲۵ دلار در این لحظه) و پایین تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته معامله می شود.

بیتکوین 1 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 31 مرداد

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۲۱۵۵۰ دلار در حال شکل گیری است. در روند صعودی، خریداران بلافاصله نزدیک به سطح ۲۱۵۰۰ دلار با اولین مقاومت برخورد می کنند. اولین مقاومت اصلی پیش روی آنها نیز نزدیک به سطح ۲۲۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته واقع است.

ولی مقاومت اصلی اکنون در نزدیکی منطقه ۲۲۶۵۰ دلاری در حال شکل گیری است که در مجاورت سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی ۲۴۴۱۴ دلار به ۲۰۷۹۷ دلار قرار دارد. بسته شدن قیمت بالاتر از سطوح مقاومت ۲۲۵۰۰ و ۲۲۶۵۰ دلاری احتمال ادامه روند افزایش قیمت را بیشتر می کند.

اما اگر بیت کوین نتواند از منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری عبور کند، به حرکت نزولی خود ادامه می دهد. اولین حمایت در این روند نزولی نیز نزدیک به سطح ۲۱۲۵۰ دلار می باشد. حمایت مهم بعدی اکنون نزدیک به سطح ۲۰۸۰۰ دلار مشاهده می شود که شکست نزولی و بسته شدن قیمت زیر آن، آغاز یک روند نزولی تازه را در پی دارد. در این حالت، قیمت ممکن است تا سطح ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد.

همچنین بخوانید:   مردم نروژ خواستار خارج شدن ماینرهای پر سر و صدا هستند

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۲۱۲۵۰ و ۲۰۸۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۵۵۰ و ۲۲۰۰۰ و ۲۲۶۵۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.