تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

بیت کوین پایین تر از سطوح حمایت ۴۲۰۰۰ و ۴۰۰۰۰ دلار شروع به کاهش کرد. این حرکت نزولی زیر سطح ۳۸۰۰۰ دلار شتاب بیشتری پیدا کرد و عمیقاً به یک منطقه نزولی وارد شد. پایین ترین سطح قیمت در حدود ۳۴۰۰۷ دلار تشکیل و اکنون در حال تحکیم است. در حال حاضر، BTC با قیمت ۳۵۰۵۵ دلار و پایین تر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

در روند صعودی، نزدیک ترین مقاومت نزدیک به سطح ۳۶۲۰۰ دلار قرار دارد. یک خط روند نزولی کلیدی هم با مقاومتی نزدیک به ۳۶۵۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال تشکیل است. این خط روند در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% روند نزولی اخیر سقف نوسانی ۴۳۵۰۰ دلار به کف قیمت ۳۴۰۰۷ دلار واقع است.

نمودار بیتکوین 7 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 4 بهمن

اولین مقاومت اصلی نزدیک به تراز ۳۶۸۰۰ دلار در مقابل گاوها قرار می گیرد. شکست صعودی بالاتر از این سطح مقاومتی می تواند موج بهبودی پایداری را به سمت ۳۸۰۰۰ دلار آغاز کند. در این حالت، مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۴۰۰۰۰ دلار خواهد بود و در صورت عبور از آن، گاوها احتمالاً لمس تراز ۴۱۲۰۰ دلار را هدف قرار می دهند. هر گونه افزایش بیشتر، احتمالاً حرکت به سمت منطقه مقاومت ۴۲۵۰۰ دلاری را در پی خواهد داشت.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه 16 تیر

اگر بیت کوین نتواند بالاتر از تراز ۳۶۵۰۰ دلار حرکت قدرتمندی را آغاز کند، با افت دیگری مواجه خواهد شد. این بار این روند نزولی در حدود منطقه ۳۴۵۰۰ دلاری با اولین حمایت برخورد می کند. در حال حاضر، حمایت اصلی در نزدیکی منطقه ۳۴۰۰۰ دلاری به کمک گاوها خواهد آمد. شکست نزولی قیمت پایین تر از منطقه حمایتی ۳۴۰۰۰ دلاری ممکن است جرقه یک سقوط گسترده باشد. در چنین شرایطی، حمایت بعدی نزدیک به ۳۲۵۰۰ دلار مانع ریزش بیشتر قیمت می شود ولی پایین تر از این سطح حمایتی، قیمت حتی می تواند تا زیر منطقه ۳۲۰۰۰ دلاری کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۳۴۵۰۰ و ۳۴۰۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۳۶۲۵۰، ۳۶۵۰۰ و ۳۸۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا یکی از فعال ترین وب سایت ها در زمینه بازار های مالی بویژه ارز های دیجیتال است. در این سایت می توانید قیمت ارز دیجیتال مانند قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بایننس کوین و … را مشاهده کنید. همچنین می توانید تحلیل های روزانه مارا که توسط برترین متخصصین ترید خارجی نوشته شده است را در دسته بندی تحلیل ارز دیجیتال مانند تحلیل بیت کوین مشاهده کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.