تحلیل بیت کوین امروز به شرح زیر است:

قیمت بیت کوین روند صعودی نسبتاً خوبی را بالاتر از منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری آغاز کرد و توانست از سطح ۲۰۵۰۰ دلار عبور کند تا به منطقه مثبت وارد شود.

ولی خرس‌ها دوباره در نزدیکی سطوح ۲۱۷۰۰ و ۲۱۷۵۰ دلار فعالیت خود را شروع کردند و باعث شدند سقف قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۲۱۷۸۰ دلار تشکیل شده و اصلاح نزولی قیمت آغاز شود. در نتیجه، بیت کوین سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت صعودی ۱۹۷۵۰ دلار به ۲۱۷۸۰ دلار را شکست و زیر تراز ۲۱۵۰۰ دلار معامله شد.

علاوه بر این، در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD پایین تر از یک خط روند صعودی کلیدی با حمایتی نزدیک به ۲۱۳۰۰ دلار شکست قیمت دیده شد. اکنون رمزارز نخست بازار با قیمتی بالاتر از ۲۱۰۰۰ دلار (۲۱۱۶۵ دلار در این لحظه) و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته در حال تحکیم است.

بیتکوین 5 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 6 تیر

در ادامه این روند، نزدیک ترین مقاومت در حدود تراز ۲۱۲۵۰ دلار سر راه خریداران قرار می گیرد. مقاومت مهم بعدی نزدیک به سطح ۲۱۷۵۰ دلار قرار دارد که عبور از آن می تواند آغازگر یک حرکت افزایشی دیگر باشد. در این حالت، قیمت می تواند بالاتر از سطح ۲۲۲۰۰ دلار قرار بگیرد. هر گونه افزایش بیشتر می تواند قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۳۰۰۰ دلاری سوق دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 13 بهمن

در مقابل، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۱۷۵۰ دلاری را با موفقیت پشت سر بگذارد، بار دیگر شاهد یک روند نزولی تازه خواهد بود. اولین حمایت در این نزولی نزدیک به سطح ۲۱۰۰۰ دلار و SMA-100 یک ساعته واقع است.

اولین حمایت اصلی نیز نزدیک به سطح ۲۰۷۵۰ دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی ۱۹۷۵۰ دلار به ۲۱۷۸۰ دلار دیده می شود. شکست نزولی به زیر سطح حمایت ۲۰۷۵۰ دلاری می تواند در کوتاه مدت فشار زیادی بر گاوها وارد کند. در این حالت، قیمت ممکن است به سمت تراز ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت های اصلی: ۲۱۰۰۰ و ۲۰۷۵۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۱۲۵۰، ۲۱۷۵۰ و ۲۳۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

منبع

الیپا، جدیدترین پایگاه اطلاع رسانی قیمت ارز های دیجیتال بهمراه ارائه خدمات و آموزش های مرتبط در زمینه بازار های مالی می باشد! برای مشاهده قیمت ها به صفحات قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم، قیمت بیبی دوج، قیمت بایننس کوین مراجعه کرده و برای مشاهده آموزش ها می توانید به صفحات آموزش ارز دیجیتال، آموزش تحلیل تکنیکال، آموزش ارز دیجیتال در اصفهان، آموزش پرایس اکشن مراجعه کنید و برای دریافت سرویس ها می توانید به صفحات خرید اکانت تریدینگ ویو و خرید سیگنال ارز دیجیتال مراجعه کنید.

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.