بیت کوین که موفق نشد دوباره به بالای منطقه مقاومت ۲۲۰۰۰ دلاری بازگردد، روند نزولی تازه ای را در پیش گرفت که آن را به زیر سطوح حمایت ۲۱۲۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلاری کشاند. در این ناحیه، خرس ها همزمان با افزایش قدرت خود توانستند حمایت ۲۰۰۰۰ دلاری را شکسته و قیمت را به زیر سطح ۲۰۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ یک ساعته برسانند. در نهایت، کف قیمت روزانه در نزدیکی تراز ۱۹۵۲۵ دلار تشکیل و قیمت به مرحله تحکیم وارد شد. علاوه بر این، یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD در حال شکل گیری می باشد.

نمودار بیتکوین 6 - تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه 7 شهریور

در حال حاضر، BTC با پشت سر گذاشتن مقاومت ۱۹۸۰۰ دلاری، با قیمت ۱۹۸۶۶ دلار در حال معامله شدن است. در صورت ادامه این اصلاح صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۲۰۰۰۰ دلار و سطح فیبوی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی ۲۱۸۷۵ دلار به ۱۹۵۲۵ دلار سر راه خریداران قرار می گیرد. برای آغاز موج قدرتمند بازیابی، شکست منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری ضرورت دارد.

در این حالت، مقاومت مهم بعدی می تواند نزدیک به منطقه ۲۰۷۰۰ دلاری و سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% حرکت نزولی سقف نوسانی ۲۱۸۷۵ دلار به ۱۹۵۲۵ دلار شکل بگیرد. هر گونه افزایش بیشتر ممکن است قیمت را به سمت منطقه مقاومت ۲۱۰۰۰ دلاری سوق دهد.

همچنین بخوانید:   تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ چهارشنبه 2 شهریور

اما اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۲۰۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، به حرکت نزولی خود ادامه داده و در نزدیکی تراز ۱۹۵۰۰ دلار و آخرین کف ثبت شده قیمت، به اولین حمایت برخورد می کند. حمایت مهم بعدی نیز نزدیک به سطح ۱۹۲۰۰ دلار می باشد. بسته شدن قیمت پایین تر از حمایت ۱۹۲۰۰ دلاری می تواند منجر به سقوطی شدید و حرکت قیمت به سمت تراز ۱۸۵۰۰ دلار در جلسات آینده شود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD در حال حاضر پایین تر از سطح ۵۰ است.

حمایت های اصلی: ۱۹۵۰۰ و ۱۹۲۰۰ دلار

مقاومت های اصلی: ۲۰۰۰۰ و ۲۱۰۰۰ دلار

این مطلب صرفاً ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با الیپا نمی‌باشد.

مقاله اصلی

بیشتر بخوانیم

مطالعه و یادگیری ادامه دهید

هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین

طبق گزارش اخیر Bleeping Computer، گروه منفور هکری TeamTNT بازگشته و اکنون در تلاش است… نوشته هکرها در تلاش برای نفوذ به بیت کوین اولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.